Każdy moment jest dobry na życiowe zmiany, na zdobycie nowych horyzontów. Nie trzeba czekać na końcówkę starego czy początek nowego roku, aby zainwestować w siebie i dać sobie nowe możliwości

Rynek pracy w Polsce jest obecnie bardzo dynamiczny. Co Kika minut na portalach ogłoszeniowych pojawiają się informacje o nowych stanowiskach pracy, które czekają na specjalistów przeróżnych dziedzin. Niejedna osoba szukająca pracy z czystym sumieniem przyzna, że z każdą kolejną rozmową kwalifikacyjną, z chęcią dodałaby jakąś nową pozycję CV, żeby zwiększyć swoje szanse. Dlatego może szkolenia zawodowe mogą okazać się taką przepustką.

Mogą pomóc szkolenia zawodowe lub szkolenia doskonalące.

Szkolenia zawodowe, są przygotowywane pod kątem osób, chcących nabyć zupełnie nowe kwalifikacje w danej, czasem zupełnie nowej dziedzinie, doszkalające pod konkretny zawód. Najczęściej z takich ofert korzystają firmy, które swoich obecnych pracowników chcą dostosować do nowego stanowiska pracy, np. w drodze awansu. Przede wszystkim z udziału w takich szkoleniach nie są wykluczane osoby bezrobotne. Dla nich z kolei jest to szansa na zdobycie dobrych praktyk, które pomogą zasilić dotychczasowe CV i usprawnić proces poszukiwania pracy. Szkolenia tego typu przeprowadzane są zazwyczaj przez wykwalifikowanych w danym temacie specjalistów z firm szkoleniowych. Przykładem może być tutaj firma Tarbonus, która już od 25 lat świadczy takie usługi. Z kolei szkolenia doskonalące są zazwyczaj przeprowadzane w formie warsztatów i mają na celu nabycie, usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy związanej z konkretnym stanowiskiem pracy, która pozwolą kandydatowi na dane stanowisko sprawnie poruszać się w kwestiach czysto technicznych oraz prawnych danego zawodu.

Szereg szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, czyli coś dla specjalistów ds. BHP i Ochrony Przeciwpożarowej.

Wśród ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy bardzo często można trafić na wakat związany z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz ochroną środowiska. Może dotyczyć to inżynierii, nadzoru lub konsultacji. W samej Warszawie codziennie ukazuje się tylko na jednym portalu ogłoszeniowym od 3 do 4 ogłoszeń dotyczących tej branży. Na stanowiskach tego typu wymagane jest głównie wykształcenie techniczne, doświadczenie zawodowe w obszarze produkcyjnym, umiejętności zarządzania w kryzysie i radzenia sobie w sytuacjach stresujących, a przede wszystkim znajomość zasad i zagadnień BHP. Pod tym kątem wiedzę można nabyć właśnie dzięki szkoleniom z tego zakresu. Na zajęciach poruszane są wszystkie kwestie prawne oraz zasady, dotyczące zapewniania bezpieczeństwa w pracy. Każdy zakład pracy musi przestrzegać zasad BHP, dlatego zazwyczaj zatrudniane są osoby na tego typu stanowiska pracy lub korzysta się z firm zewnętrznych oferujących takie usługi. Prawda jest taka, że każdy pracownik musi przejść szkolenie z zakresu BHP i OPP, dlatego specjaliści tej dziedziny nigdy nie będą narzekać na brak zajęcia.

Lider zespołu produkcyjnego.

Idealne rozwiązanie dla osób, które wcześniej miały okazje spróbować swoich sił w zespołach produkcyjnych. Znając się już wystarczająco na specyfice tej pracy, można podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć umiejętności, które posiadają liderzy takich zespołów. Szkolenie w formie intensywnych warsztatów jest przeprowadzane tak, aby uczestnicy mogli nabyć kompetencje z: efektywnej komunikacji w zespole, wyznaczania oraz realizacji celów, zarządzania zespołem, motywowania pracowników, umiejętności rozwiązywania problemów i konfliktów. Jest to zatem kurs zarządzania w pigułce. Wiele firm funkcjonujących na polskim rynku, nawet z międzynarodowym kapitałem nieustannie poszukuje liderów grup, którzy dzięki swojej wiedzy będą skutecznie zarządzać teami projektowymi, dlatego skorzystanie z takiego szkolenia, na pewno zwiększy szanse na lepszą pracę.

Specjalistyczne kursy dla osób celujących w konkretną specyfikę pracy.

W ostatnich latach stosunkowo wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z wąskiej dziedziny jak np. operatorów suwnic, żurawi, wózków szczególnie jezdniowych unoszących, czy chociażby spawaczy. Spory odsetek osób z wykształceniem zawodowym wyjeżdżających w ostatnich latach przyczynił się do pewnego rodzaju niszy zawodowe. W dużych miastach są to osoby na miarę złota, które zdarza się, że trzeba bardzo zachęcać do przyjazdu z zupełnie innych części Polski. Dzisiaj zdobycie takich uprawnień to kwestia jednego lub dwóch szkoleń, które w przełażeniu na późniejsze zarobki są naprawdę bardzo tanie i opłacalne. Są to kursy w dużej mierze praktyczne, uczące posługiwania się i operowania różnymi sprzętami, maszynami, ale również zaznajamiające uczestników z normami i uwarunkowaniami czysto prawnymi.

Tak naprawdę każde z oferowanych szkoleń, chociażby przez firmę Tarbonus to możliwość zdobycia cennego certyfikatu, który zasili CV osoby szukającej pracy.

Tarbonus - kursy zawodowe i szkolenia BHP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here