Telefon służbowy i prywatny – dwa osobne czy jeden łączący obie funkcje?

Eksperci alarmują – powinniśmy nauczyć się oddzielać życie zawodowe od prywatnego! Co jednak w sytuacji, kiedy zawód lub posiadanie własnego biznesu sprawiają, że jest to niezwykle trudne? Najlepiej zacząć od metody małych kroków. Czyli jak?

Eliminuj rozpraszacze

To normalne, że mamy tendencję do zamartwiania się, czy wszyscy klienci korzystający z usług naszej firmy będą zadowoleni i czy wydajność zespołu będzie godna pochwały. Tak naprawdę, im bardziej odpowiedzialne stanowisko zajmujemy w pracy, tym trudniej nam jest przestać się zamartwiać o rezultaty swoich projektów po wyjściu za próg firmy. Psychologowie, obawiając się o stan naszej psychiki, zalecają jednak, by umieć nie tylko efektywnie pracować, ale i efektywnie wypoczywać. Eliminowanie rozpraszaczy w postaci otwartej zakładki z mediami społecznościowymi lub serialami może być pierwszym krokiem do efektywności w pracy. Ale niech działa to również w drugą stronę – w domu nie sprawdzajmy służbowego maila, może poczekać do poniedziałku lub do powrotu z urlopu.

Zafunduj sobie dual SIM

Telefon służbowy i prywatny może być dwoma osobnymi telefonami, co ma mnóstwo zalet. Kiedy wchodzimy do firmy, wyciszamy prywatny i wkładamy do kieszeni służbowy. I na odwrót – w czasie weekendów wyłączamy telefon służbowy. Jednak noszenie zawsze przy sobie dwóch telefonów i ich przełączanie się z jednego na drugi może być nieco kłopotliwe. Dlatego producenci sprzętów takich jak Huawei, Xiaomi, Samsung S9 czy Nokia wymyślili kompromis – jeden telefon, do którego można włożyć dwie karty SIM. Mając dobry telefon, na przykład smartfon Samsung Galaxy S9, można za pomocą jednego kliknięcia zdecydować, czy chcemy wykonać połączenie z prywatnego, czy służbowego telefonu. Widzimy również, gdy ktoś dzwoni do nas na numer służbowy lub prywatny. Tym sposobem możemy zdecydować, czy połączenie odebrać, czy zignorować.

Oddziel rozmowy prywatne od służbowych

Dzięki odpowiednio skonfigurowanym ustawieniom, mając smartfon Samsung Galaxy S9, można odpowiednio zaznaczyć, rozdzielając tym samym rozmowy prywatne od biznesowych. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które na przykład za pomocą swojego prywatnego profilu na mediach społecznościowych prowadzą rozmowy biznesowe lub promują swoją markę w sieci. Samsung S9 jest w stanie bardzo rozsądnie podzielić te rozmowy za pomocą jednego kliknięcia. Widzisz, czy przyszło nam powiadomienie od klienta lub współpracownika, wiemy też, czy musimy odpisać, czy też możemy zostawić odpowiedź na inny dzień. To dużo lepsze niż wyłączanie telefonu służbowego – ponieważ pomimo teoretycznego braku dostępności, wciąż wiemy „co w firmie piszczy” i na przykład nie zignorujemy przez wyłączenie telefonu szalenie ważnego klienta.

Multitasking w telefonie do pracy

Przydaje się też multitasking, taki jak w telefonie Samsung S9, pozwalający wygodnie dzielić ekran pomiędzy dwie karty. Tym sposobem można jednocześnie być w pracy i przeglądać prywatne wiadomości. Takie rozwiązanie polecane jest głównie przedsiębiorcom, którzy nawet gdy mają wolne, to i tak są w pracy i muszą kontrolować, co dzieje się w firmie – na wszelki wypadek być pod telefonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here