Tablet – dlaczego warto go kupić, kiedy jest się na studiach

Studia często wiążą się z okresami bardziej lub mniej wytężonej nauki. Procesowi temu jednak zawsze towarzyszy mnóstwo źródeł, z którymi stykamy się w czasie studiowania – podręczników, ton skserowanych materiałów i notatek. Niektóre osoby natłok materiałów może przytłoczyć – warto dbać więc o to, by były one uporządkowane, a ich gromadzenie nie wymknęło się nam spod kontroli. Pomóc w zapanowaniu nad chaosem może digitalizacja materiałów i korzystanie z nich na urządzeniach elektronicznych takich jak tablet, na przykład oferowany przez firmę Samsung Galaxy Tab S.

Tablet czy laptop? Co bardziej przyda się na studiach?

Odpowiedzi na powyższe pytania jest w zasadzie tyle samo, co osób korzystających z któregoś z tych urządzeń w trakcie studiów. Laptop jawi się jako bardziej praktyczny – dzięki klawiaturze łatwiej na nim pisać. To, co sprawia, że w pewnych sytuacjach tablet jest bardziej użyteczny, to jego wymiary. O wiele łatwiej go ze sobą wszędzie zabrać. Dla przykładu Galaxy Tab S Samsung, który ma wyświetlacz o przekątnej 10,5 cala, ma grubość 5,5 milimetra, czyli mniej więcej standardowego ołówka. Mimo pokaźnego ekranu waży on tylko około 400 gramów. Tego, że wzięliśmy go ze sobą, czy to w torbie, czy w plecaku, praktycznie więc nie odczujemy. Ma to znaczenie, jeżeli mamy ze sobą na uczelnię zabrać kilka książek i kserówek albo gdy wracamy do domu i targamy ze sobą torbę pełną ubrań. Z tabletem łatwiej uczyć się na uczelnianym korytarzu, w trakcie jazdy autobusem, w podróży pociągiem czy nawet leżąc w łóżku. Przy pomocy tabletu łatwo i szybko można zrobić zdjęcia notatek zagadniętego na korytarzu znajomego. Jeżeli chcemy, także z tabletu możemy uczynić minikomputer. Taki tablet, jak na przykład Galaxy Tab S Samsung, umożliwia podpięcie klawiatury i myszy. Sprawdzi się to niejednokrotnie, zarówno w czasie nauki, jak i rozrywki, a jednocześnie nie pozbawi nas praktycznego urządzenia, jakim jest tablet. Oferowany przez Samsung Galaxy Tab S umożliwia także robienie odręcznych notatek rysikiem na ekranie – dzięki temu unikniemy noszenia ze sobą zeszytu do każdego przedmiotu bądź konieczności robienia setek fiszek – w czasie wykładu wszystko wystarczy po prostu zapisać ręcznie na ekranie.

Jeżeli już stwierdziliśmy, że tablet może być w pewnych sytuacjach bardziej praktycznym urządzeniem, przyjrzyjmy się teraz oferowanym przez niego funkcjom i udogodnieniom. Dzięki rozbudowanej pamięci możemy zapisać i przechowywać na nim mnóstwo materiałów w zdigitalizowanej formie – czy będą to podręczniki w PDF-ach, czy notatki zrobione w edytorze tekstu, czy też zdjęcia notatek. Pamięć oferowaną przez Samsung Galaxy Tab S można rozbudować nawet do kilkuset GB przy pomocy karty micro SD! Ponadto tablet z powodzeniem zastąpi terminarz – w kalendarzu będziemy mogli zapisywać wszystkie istotne sprawy, takie jak terminy kolokwiów i egzaminy, deadline na oddanie pracy semestralnej czy po prostu spotkania ze znajomymi. Ułatwi to nam planowanie tygodnia i zwolni z konieczności pamiętania o wszystkim, dzięki czemu będziemy mogli poświęcić się nauce.

Studia to jednak nie tylko nauka – w przerwach pomiędzy kolejnymi okresami intensywniejszej pracy trzeba poświęcić także nieco czasu na odpoczynek, również taki w samotności. Tablet umożliwia surfowanie po Internecie, oglądanie ulubionych seriali i filmów, słuchanie muzyki czy granie w gry. Argument na jego korzyść, w porównaniu do laptopa, to – podobnie jak w przypadku nauki – fakt, że o wiele łatwiej go wszędzie ze sobą zabrać.

Tablet będzie więc bardzo przydatnym i praktycznym gadżetem na studia. Warto w niego zainwestować – w końcu od tego jest technologia, by ułatwiać nam życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here