Kurtki Softshell, wiosenne Softshelle

0
2030

Kurtka Softshell to propozycja dla przedstawicieli obu płci. Niezależnie od wykonywanego zawodu, wieku czy podejmowanych aktywności, na chłodne, deszczowe dni są idealne do wyjścia na miasta, spaceru po lesie czy w górach a nawet treningu w ekstremalnych warunkach.

Kurtki Softshell – z czego są wykonane?

Kurtka Softshell zapewnia ciepło, a jednocześnie jest komfortowa i bardzo wygodna. Dopasowany krój sprawia, że nie krępuje ruchów, nawet podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Można w niej jeździć na rowerze, biegać, chodzić po górach czy też uprawiać sporty zimowe (np. narty, łyżwy itp.).

Dzięki specjalnej warstwie tkaniny odpornej na wilgoć (membrana) powoduje, że kurtka Softshell zatrzymuje wodę z zewnątrz (z opadów np. deszczu, śniegu czy mgły). Jednocześnie sprawia, że wilgoć, która jest wytwarzana podczas intensywnego wysiłku fizycznego jest odprowadzana specjalnymi kanalikami. Ten rodzaj rozwiązania sprawia, że nawet przy mocnym treningu, człowiek nie poci się a jest mu ciepło i ma zapewniony pełen zakres ruchów. Dobrze dopasowana kurtka Softshell stanowi rodzaj drugiej skóry.

Rodzaje kurtek Softshell – wiosenne, sportowe, militarne

Dostępne na rynku kurtki Sofshell są dopasowane do różnorodnych oczekiwań uczestników. Mogą być dostosowane do sezonu i pory roku – np. wiosenne, jesienne czy zimowe. Podstawowa różnica polega na stopniu grubości warstwy membrany oraz odporności na wiatr oraz ocieplenie. Głowna różnica polega na przepuszczalności membrany oraz grubości warstwy ocieplenia.

Kurtki Sofshell przeznaczone na wiosenne słoty czy letnie chłodne dni, gdy pada deszcz są cieńsze od wersji jesiennych czy zimowych. Producenci często tworzą tzw. odzież przejściową, która jest idealna na sezon przełomu zimy i wiosny oraz jesieni i zimy. Są to kurtki z warstwą wiatroszczelną, a często również wodoodporną, jednak o mniejszej grubości niż typowo zimowe.

Natomiast kurtki Softshell w stylu militarnym są inspirowane odzieżą wojskową. Wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką. Dominują barwy maskujące oraz odcienie zieleni, granatu, brązu, szarości, żółci czy czernie. Innowacyjne rozwiązania w postaci wielu wygodnych kieszeni (często ukrytych np. w podszewce czy rękawie) sprawiają, że te modele są wybierane przez osoby, które lubią mieć przy sobie wiele podręcznych rzeczy bez konieczności noszenia torebki czy plecaka.

Kurtki Softshell przeznaczone do uprawiania sportu cechują się wyjątkową lekkością. Ich dopasowany krój nie krepuje ruchów. Szczególny nacisk jest tu nałożony na wygodę i komfort użytkownika. Kaptur to obowiązkowy element modeli tego typu. Może być doczepiany lub stały, także z opcją chowania do specjalnej kieszeni. Kurtka sportowa Softshell sprawia, że nawet podczas wielogodzinnego treningu człowiek nie poci się, a ciało utrzymuje optymalną temperaturę. Specjalny system zapobiega zarówno wychłodzeniu jak i przegrzaniu organizmu.

Kurtki Softshell idealne na różne warunki pogodowe

Ze względu na materiał wykonania kurtki Softshell sprawdzają się w każdej porze roku. Szczególnie podczas opadów deszczu, śniegu czy osiadającej mgły chronią organizm przed wilgocią. Odpowiednie modele są przeznaczone na sezon wiosenno-jesienny czy zimowe. Na lato polecane są lekkie kurtki z warstwą wodoodporną, które nie posiadają wewnątrz ocieplenia.

Stylizacje z wykorzystaniem kurtki Softshell

Dzięki uniwersalnemu krojowi dostosowanemu do potrzeb użytkowników kurtki Softshell idealnie pasują do różnego rodzaju stylizacji. Zarówno fani stylu casual, sportowego, militarnego, trekkingowego czy eleganckiego znajdą dopasowane dla siebie propozycje.

Źródło: http://podbierak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here