Przybory i akcesoria szkolne

Już niedługo należy zacząć gromadzić wyprawkę dla uczniów. Przybory i akcesoria szkolne są niezbędne, by w pełni móc skupić się na zadaniach i robić potrzebne notatki. Nieco innego wyposażenia będzie potrzebować uczeń szkoły podstawowej, a innego uczeń liceum czy technikum. Co koniecznie trzeba nabyć, a które akcesoria są opcjonalne?

Przybory i akcesoria szkolne

Już niedługo należy zacząć gromadzić wyprawkę dla uczniów. Przybory i akcesoria szkolne są niezbędne, by w pełni móc skupić się na zadaniach i robić potrzebne notatki. Nieco innego wyposażenia będzie potrzebować uczeń szkoły podstawowej, a innego uczeń liceum czy technikum. Co koniecznie trzeba nabyć, a które akcesoria są opcjonalne?

Wyposażenie dla ucznia szkoły podstawowej

Obowiązkowo musimy zakupić zeszyty szkolne. Jeśli te z poprzedniego roku nie zostały w pełni zapisane, warto je zachować a czyste kartki wykorzystać na domowe notatki czy obliczenia wykonywane podczas rozwiązywania zadań domowych. Do obowiązkowego wyposażenia należy także plecak. Jeśli decydujemy się na tornister lub plecak wysokiej jakości, powinien posłużyć dziecku przez dłuższy czas zamiast jeden rok szkolny.

Podobnie, jak w przypadku tornistra, jest z zakupem piórnika. Dobrze usztywniony, z wysokiej jakości materiałów wytrzyma niejeden rok szkolny. Wystarczy jedynie uzupełniać wyposażenie – długopisy, ołówki, linijki, temperówki, gumki do mazania. Przydadzą się również pisaki lub zakreślacze do zaznaczania najważniejszych fragmentów w notatkach.

Wybierając długopisy dla ucznia szkoły podstawowej, warto wybrać minimum dwa – niebieskie lub czarne. Przydadzą się dodatkowo długopisy kolorowe – wystarczy zielony, jednak w zestawach można kupić wiele kolorowych długopisów, które posłużą na dłużej. Nie mogą przerywać. Dobrze jest poradzić się dziecka, czy wygodniej pisze mu się cienkopisami czy tradycyjnymi długopisami. Konieczny jest również zakup ołówka. Najlepsze do pisania są ołówki HB i 2HB.

W podstawówce potrzebna jest również gumka do mazania, która nie zostawia smug na kartce, temperówka, linijka ok. 15 cm, a w starszych klasach także przybory matematyczne – cyrkiel, kątomierz, ekierka. Opcjonalnie można dokupić korektor w myszce lub długopisie.

Dzieci w szkole podstawowej mają również zajęcia kreatywne. W tym przypadku konieczny będzie blok techniczny lub rysunkowy, kredki, nożyczki, klej, farby, plastelina, teczki do przechowywania prac.

Nie można także pominąć zajęć sportowych. Strój na wychowanie fizyczne to konieczność. Opcjonalnie można również dokupić wygodny worek do przechowywania stroju lub butów sportowych.

Wyposażenie dla ucznia liceum i technikum

Wiele zależy od tego, na jaki profil zdecyduje się uczeń liceum bądź technikum. Jeśli przeważają przedmioty matematyczne, warto kupić wszelkie niezbędne przybory geometryczne, które pozwolą na szybkie i swobodne rozwiązywanie zadań. Dodatkowo można dokupić kalkulator.

Uczniowie starszych klas robią mnóstwo notatek, dlatego idealnym wyborem dla nich będą zeszyty A4. Warto mieć także notatnik lub brulion, z którego kartki możemy gromadzić w segregatorze. W ten sposób cała wiedza będzie uporządkowana i przed ważnym egzaminem bądź maturą możemy szybko i wygodnie ją odświeżyć.

Naukę znacząco ułatwia zakreślacz. Warto je mieć w różnych kolorach, by zaznaczać informacje, począwszy od tych bardzo istotnych po te mniej. Przydadzą się również karteczki samoprzylepne do zaznaczania stron, ważnych fragmentach w notatkach czy lekturach szkolnych.

Ważne są także odpowiednie długopisy, najlepiej kilka. W liceum i technikum przeważnie notujemy informacje na własną rękę. Warto nabyć również ołówki, gumkę do mazania, kolorowy cienkopis.

Konieczny będzie również zakup plecaka lub wygodnej torby. Uczniowie liceum i technikum często zamiast plecaków wybierają torby na ramię bądź torby sportowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here