Jak sprzedać używane książki i podręczniki?

W każdym domowym zaciszu z pewnością znajdują się jakieś książki, które okazują się zupełnie niepotrzebne. W konsekwencji tego zamiast walać się gdzieś po szafkach czy zajmować zbędnie powierzchnie na półkach, koniecznie powinieneś dokonać gruntownej selekcji, a co za tym idzie jasno wytypować z którymi publikacjami spokojnie mógłbyś się rozstać, bowiem je wystarczająco dobrze zgłębiłeś, już Ci się znudziły oraz nie masz potrzeby ich dłuższego przechowywania.

Jeżeli takiej selekcji dokonasz, nie powinno stanowić problemu z oddaniem książek do antykwariatu i zarobieniem na tym.

Uzbrój się w cierpliwość

Nie od razu musisz sprzedać publikacje, jakie wystawisz na sprzedaż, a przede wszystkim wynika to z faktu, że konkurencję naprawdę masz silną – antykwariatów, punktów z używanymi książkami, bibliotek czy rozmaitych serwisów internetowych za pośrednictwem których możesz handlować podręcznikami jest naprawdę cała masa, a zatem przebić się przez ich oferty jest naprawdę ciężko.

Warto zatem poczekać, wykazując się spokojem i rozsądnie ustaloną kwotą, jaką chcesz pozyskać za wystawiony na sprzedaż tytuł. Umożliwi Ci to z pewnością przyciągnięcie szerszej klienteli.

Stwórz spis

Możesz przygotować odpowiednie zestawienie ręcznie, robiąc tabelki z książkami które chcesz sobie zostawić oraz z pozycjami, jakie masz zamiar oddać. Warto także uwzględnić opcję sporządzenia takiej listy w komputerze.

Jak sprzedać używane książki i podręczniki?

W tym celu najlepszy będzie program Word czy też Excel. Pozwoli Ci to na sprawne zestawienie wszystkich punktów, krok po kroku. Możesz sobie je skatologować, na bieżąco uzupełniać, edytować, formatować. Zawsze masz zapisane na dysku, więc nie powinno być kłopotu z ich odtworzeniem w dowolnie wybranym przez Ciebie momencie.

Skorzystaj z pomocy

Niezbędne okazuje się także przewertowanie stron internetowych popularnych antykwariatów, jakie działają w Twojej okolicy. W każdym większym mieście powinny one być jak najbardziej powszechne, w szczególności z tego względu, że skupują one podręczniki szkolne i na studia.

Jeżeli udasz się do renomowanego punktu z tej kategorii, możesz liczyć na ofertę przyjęcia książki od ręki, a zaraz po tym wręczona zostanie Ci zaproponowana kwota. To chyba najszybszy z możliwych sposobów. Dzięki temu nie musisz oczekiwać na nabywcę, negocjować z nim warunków, a także fatygować się, aby ogłaszać, że w ogóle masz cokolwiek do sprzedania.

Serwisy tematyczne

Jest w sieci niesamowicie dużo rozlicznych rodzajów stron internetowych, które działają jako swego rodzaju wirtualne punkty pośrednictwa sprzedaży. Z nich można korzystać, decydując się na sprzedaż zarówno podręczników, jak i klasycznych książek.

Obecnie modne są sprzedam ksiazke, bookandmore, Allegro, Gumtree, booka.net.pl i wiele, wiele innych. Wyżej wspomniane to zaledwie namiastka tego, za pomocą czego da radę sprzedać zalegające Ci książki. Dobrze, jeżeli jednocześnie wystawisz swe pozycje na kilku takich serwisach, a nie będziesz ograniczać się wyłącznie do jednego portalu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here