Jak inwestować w złoto?

Jednym z rozmaitych aktualnych form opłacalnego inwestowania w celu pomnażania kapitału jest inwestycja w surowce. Złoża naturalne jak najbardziej są wartościowe na tyle, żeby uzyskać wyraźne pomnożenie swoich środków pieniężnych. Jeżeli masz „łeb na karku” potocznie mówiąc, dobrze być postawił na inwestycje w złoto.

Złoto to uniwersalny na dzień dzisiejszy surowiec, który naprawdę jest na tyle ponadczasowy, że nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie w cenie. Nie stracisz, mając złota pod dostatkiem i to nieważne w zasadzie w jakiej ilości czy też postaci.

Ogólnie na rynkach inwestycyjnych i to nie tylko krajowych, ale także generalnie światowych, wyróżnia się tendencje wzrostowe, które opierają się na skoku cen złota. Stawki te rosną systematycznie od wielu lat, więc nie ma się co obawiać, że nagle wskaźniki dotyczące złota spadną w dół. Raczej nie będzie takiej sytuacji.

A teraz kilka wskazówek praktycznych dotyczących inwestowania w złoto. Zacznijmy od tego, że będziemy właściwie wybierać sztabki. Postawmy na złoto fizyczne, czyli właśnie na sztabki monety. Podczas ich typowania zdecydujmy się na wyszukanie takich, które mają określoną zawartość kruszcu wyszczególnioną na sztabce czy monecie. Podobnie powinno być także z odnotowaniem określonej wagi.

Sztabki z reguły wychodzą taniej niż monety. Niemniej jednak nie jest wskazane, mimo że praktycznie to też złoto, postawienie na złoto w formie certyfikatów a więc na przykład papierów.

Kolejnym wartościowym spostrzeżeniem jest zajrzenie do kantorów czy też punktów lombardowych, których przecież dziś nie brak w każdym mieście. Po co? Otóż w nich można sprzedawać oraz kupować złoto.

Dlatego też, jeżeli chcesz zainwestować w wartościowe złoto, tam odnajdziesz znajdujące się w dobrym stanie i sztabki, i z pewnością cenne monety. To, co wyróżnia rynek pierwotny od wtórnego reprezentowanego właśnie przez charakteryzowane tu kantory i lombardy, to fakt, iż proponują te placówki dość okazyjne stawki cenowe, więc można zaoszczędzić, a jednocześnie sporo zyskać na poczynionych inwestycjach.

Na złocie oparte bywają także lokaty. Średnio ich zysk to jakieś między dwanaście a piętnaście procent w skali rocznej. Jest to jednakże forma standardowej lokaty, czyli w razie czego środki mamy zamrożone.

Jak inwestować w złoto?

Musimy więc wiedzieć, że gdy zostaniemy zmuszeni do przerwania tejże lokaty, po prostu to, co na niej do tej pory zarobiliśmy, przepada. Warto także wiedzieć, że złoto fizyczne obowiązuje sprzedaż wolna od podatku, o ile mowa jest o inwestycji niewskazującej form działalności gospodarczej. Co więcej, jeżeli rośnie inflacja, rośnie także cena złotego kruszcu.

Na koniec jeszcze krótka wzmianka o również bardzo dzisiaj popularnych funduszach inwestycyjnych, jakie inwestują także w aktywa złota. Jest to jednakże mniej bezpieczne i bardziej ryzykowne niż lokata standardowa, o której wspomnieliśmy wyżej. Jeżeli zaś chodzi o efekt końcowy, jaki spodziewany jest na przykładzie tej inwestycji, to może to być nawet ponad dziesięć procent w skali krajowej. Ale musimy uwzględniać w tym aspekcie inflację.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here