Ile kosztuje zorganizowanie osiemnastych urodzin

„Osiemnastka” to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. To liczba, która symbolizuje oficjalne wkroczenie w dorosłość, dlatego jest co świętować. Zobacz, ile kosztuje organizowanie osiemnastych urodzin i jak mogą Ci w tym pomóc pożyczki społecznościowe.

Rodzaj uroczystości a cena

Ile osób tyle pomysłów na to, jak spędzić „osiemnastkę”. Jedni decydują się na huczną imprezę w lokalu w momencie, gdy drudzy o wiele bardziej wolą domowe spotkanie w gronie najbliższych. To właśnie od tego, w jaki sposób chcesz spędzić osiemnaste urodziny, zależy to, ile będą one kosztować. Najdroższym rozwiązaniem jest uroczystość w wynajętym lokalu, która trwa od popołudnia do późnej nocy. Najtaniej zaś wyjdzie spotkanie w domu. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą przeznaczać na ten cel dużych sum, a jednocześnie cenią sobie imprezy w typie domówek. Rozwiązaniem z pośredniej grupy cenowej będzie impreza w klubie lub barze. Wtedy musisz martwić się jedynie cenami postawionego alkoholu, a spotkanie najmniej będzie przypominać tradycyjną „osiemnastkę”.

Ceny imprezy w lokalu

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na spędzenie osiemnastych urodzin jest uroczystość w lokalu wraz z rodziną i przyjaciółmi. To ile zapłacimy za wynajem sali, zależy od ilości gości, jaką mamy zamiar zaprosić oraz od ceny „za talerzyk”. W grę wchodzi także rodzaj usług, na jaki się zdecydujemy, czas trwania imprezy, a także catering. Zazwyczaj ceny wynajmu sali wahają się od 1000 do 3000 złotych. Wszystko zależy od miejsca, w którym ma odbyć się uroczystość oraz od tego ile osób postanowimy zaprosić. Do tego należy także doliczyć koszty DJ, który za swoją pracę weźmie od kilkuset złotych do 2 tysięcy złotych.

Ważne są także dekoracje, za które zapłacimy ok. 200 – 300 zł oraz alkohol, który również pochłonie kilkaset złotych. Średnia cena zorganizowania osiemnastki w lokalu wynosi ok. 3000 zł, biorąc pod uwagę wszystkie koszty, które musimy ponieść. To duża inwestycja, na którą rodzice jubilata często odkładają pieniądze miesiącami.

Jeśli nie udało się Wam odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy, to pomóc mogą pożyczki społecznościowe. Nie są one tak wysoko oprocentowane, jak te w parabankach, dlatego są dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz niewielkiej sumy, na krótki czas, a chcesz oddać tylko niewiele więcej, niż pożyczyłeś. Więcej informacji o pożyczkach społecznościowych znajdziesz na stronie https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/.

Koszt zorganizowania domówki

Dużą popularnością cieszą się też domówki, które są nieco tańsze niż imprezy w lokalu, ponieważ nie musimy płacić za wynajem miejsca. Za samodzielne zrobienie dań i przekąsek zapłacimy ok. 300 zł, do tego alkohol, który będzie kosztował od 100 do 400 zł. Zorganizowanie takiej imprezy zamyka się więc w ok. 1000 zł. Pamiętaj tylko o zapewnieniu odpowiedniej oprawy muzycznej i dekoracjach. Jeśli nie chcesz sam zajmować się gotowaniem to zamów catering, który kosztuje ok.600 – 700 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here