produktywność

Wiele osób nie wie, ale produktywność pracy w bardzo łatwy sposób możemy zwiększyć. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w przygotowaniu. Pomimo tego, że są bardzo proste to są również przetestowane i skuteczne. Sprawdź jakie to metody!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/produktywnosc-pracy/

Sposoby na zwiększenie swojej produktywności

1. Bądź maksymalnie skoncentrowany

Wykonuj swoją pracę przez dwie godziny bez przerwy. W ten sposób dowiesz się ile rzeczy możesz w takim czasie zrobić. Taka metoda jest nazywana metodą filmową, ponieważ dwie godziny jest to czas, w którym mniej więcej trwa film. Powinniśmy również wybierać najważniejszą rzecz na początek i się na niej skupić. Cała reszta będzie później łatwiejsza lub nawet zbędna.

2. Skończ z wielozadaniowością

Żadna osoba nie jest w stanie robić 50 rzeczy naraz. Jeżeli ktoś bierze się za kilka rzeczy jednocześnie jej, zazwyczaj wychodzi mu to niekorzystnie. Dodatkowo takie działanie sprawia, że jesteśmy bardziej zmęczeni i zestresowani. Należy więc zrezygnować z multitaskingu, ponieważ nie przynosi ona nam żadnych korzyści, a jedynie straty.

3. Blokuj swój czas

Na początku zastanów się co masz do zrobienia danego dnia. Jeżeli masz sporo zadań o podobnej tematyce, postaraj się zgromadzić je w jednym bloku czasowym. Po wykonaniu takich zadań, Możesz zrobić sobie krótką przerwę i przejść do następnych. Pamiętaj jednak, aby w czasie trwania bloku zadaniowego, nie rozpraszać się od pracy.

4. Najważniejsze na początek

Naukowcy nie mają żadnej wątpliwości. Bardzo duża ilość z nas jest najbardziej produktywny do południa. Szczyt naszej produktywności jest to mniej więcej 2-2,5 godziny w ciągu dnia. Jest to czas w którym jesteśmy kreatywni oraz bardzo sprawni intelektualnie. Dlatego najlepiej jest wykonywać najtrudniejsze zadania do 12:00. Po południu jesteśmy nie tylko zmęczeni, ale również rośnie szansa na rozproszenie się na przykład przez obiad czy też inne czynniki.

5. Metoda Pomodoro

Jest to technika dla osób, które mają problem ze skupieniem się. Namysłów tej metody jest taki, że wykonujemy jedną rzecz przez około 20 – 25 minut, a następnie robimy sobie 5 minut przerwy. Najlepiej je zrobić sobie po 3-4 takie sesje, a po nich zrobić sobie na przykład 20 minutowy odpoczynek. Po zakończeniu odpoczynku, dalej stosujemy technikę w sesjach.

6. Bądź offline

Postaraj się w czasie swojej pracy ograniczyć do minimum korzystanie ze wszystkich portali społecznościowych, a także innych rozpraszaczy. Internet jest królem rozpraszania. Spróbujmy zatem wyłączyć wszystkie powiadomienia lub wyłączyć internet jeżeli jest taka możliwość. Jeżeli do naszej pracy nie jest konieczny telefon, postaramy się go odłożyć i nie używać do celów innych niż do pracy.

8. Zredukuj listę zadań

Tworzenie listy zadań jest bardzo dobrą opcją. Pamiętajmy jednak, żeby nie umieszczać na takie liście błahych zadań, które są niepotrzebne. Zredukujemy zadania na swojej liście do minimum, tak aby wykonać rzeczy, które są najważniejsze.

9. Stosuj prawo Parkinsona

Prawo Parkinsona jest to zasada polegająca na tym, że im więcej masz czasu na wykonanie jakiejś czynności, tym dłużej ją wykonujesz. Jest to prawo, według którego dużej nie znaczy lepiej.

10. Ważny jest sen

Jest to kluczowa zasada do tego, aby być produktywnym. Pamiętaj żeby zadbać o sobie, a przede wszystkim o swoje wypoczęcie. Standard, którego potrzebują dorośli ludzie jest to 7-9 godzin snu. W przypadku kiedy śpimy mniej niż 7 godzin, może się to skończyć źle dla naszej produktywności. Jaki jest efekt niewyspania się do pracy? Jest to przede wszystkim:

• rozdrażnienie

• senność

• niższa sprawność intelektualna

• szybsze zmęczenie 

• gorsza produktywność pracy

Stosuj więc zasadę więcej niż 6, mniej niż 10.

Zobacz też: http://www.cwanywilk.pl/sekrety-skutecznego-spotkania-biznesowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here