Kurs języka włoskiego za pomocą fiszek

Samodzielna nauka języka zawsze jest wyzwaniem, co nie znaczy, że nie jest skuteczna. Największą przeszkodą w takiej sytuacji jest najczęściej brak sprawnej organizacji i systematyki. Są na szczęście proste i skuteczne metody nauki, które sprawiają, że wszystko może przebiegać sprawnie i gładko. Jedną z najprostszych są fiszki, które doskonale sprawdzają się także jako kurs języka włoskiego. Co istotne, możemy dopasować je zarówno pod kątem stopnia trudności, jak i konkretnego celu, który dzięki nim chcemy osiągnąć.

Jakie fiszki wybrać?

Zanim przejdziemy do tego, jakie fiszki wybrać do nauki języka włoskiego, warto wspomnieć, czym w ogóle one są. Fiszki to z reguły kartoniki niewielkich rozmiarów, służące do zapamiętywania i powtarzania znajdujących się na nich informacji. W przypadku fiszek językowych z jednej strony posiadają one zazwyczaj słówko lub zwrot w języku polskim, a na odwrocie jego odpowiednik w języku obcym. Przy czym na fiszce mogą znajdować się również inne informacje, np. przykładowe zastosowanie konkretnego słowa czy zwrotu w zdaniu.

Gotowe fiszki z włoskim kursem językowym dostępne są w kilku różnych zestawach. Dzięki temu każdy może wybrać stopień zaawansowania językowego, od którego chce zacząć naukę, np. :

  • rozpoczynający naukę (poziom A1),
  • początkujący (poziom A2),
  • średnio zaawansowany (poziom B1),
  • wyższy średnio zaawansowany (poziom B2).

To jednak nie koniec, ponieważ kurs języka włoskiego przy pomocy fiszek na nauce słówek się nie kończy. Do wyboru mamy także fiszki pomagające w nauce gramatyki – np. włoskie czasowniki dla początkujących oraz konwersacje włoskie. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowe narzędzie dydaktyczne, dzięki któremu możemy uczyć się języka w wielowarstwowy sposób.

Kompleksowy kurs języka włoskiego fiszki plus aplikacja online

kurs języka włoskiego fiszki

Fiszki językowe dostępne są zarówno w postaci tradycyjnej, czyli papierowej, jak i w postaci aplikacji online. W pierwszym przypadku są to zazwyczaj tekturowe kartoniki. W jednym zestawie fiszek może być ich kilkaset. Przy czym warto nadmienić, że najskuteczniejszą formą nauki z tradycyjnych fiszek jest zastosowanie pudełka MEMOBOX, które jest wyposażone w przegródki ułatwiające sprawne zorganizowanie całej nauki i systemu powtórek.

Aplikacja fiszki online pozwala natomiast na naukę z wykorzystaniem komputera lub urządzeń mobilnych. Zasada jej działania jest taka sama, jak w przypadku fiszek, z tym że wszystko odbywa się na ekranie komputera, smartfona lub tableta.

Nagrania audio z włoskim native speakerem

Gotowy kurs języka włoskiego z fiszek dostępny jest również wraz z serią nagrań audio z włoskim native speakerem. Dzięki temu, obok nauki słówek, zwrotów, zasad gramatycznych i konwersacji, możemy również osłuchać się z językiem i popracować nad poprawną wymową. Jak widać, nauka języka włoskiego za pomocą fiszek jest prosta, tania i skuteczna. Wymaga jedynie determinacji i systematyczności. A tym, co sprawia, że jest szczególnie przyjemna to fakt, że na naukę nie musimy poświęcać zbyt dużo czasu, ponieważ przeglądanie fiszek jest szybkie i wygodne. Natomiast nagrań można słuchać w drodze do szkoły czy pracy, wykonując codzienne obowiązki domowe lub w czasie aktywności fizycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here