praca na urlopie wychowawczym
Fot. Pexels.com

Urlop wychowawczy często jest mało wypoczynkowy. Opieka nad dzieckiem może być bardzo wyczerpująca. Jednak niektóre mamy nie są w stanie zajmować się jedynie dzieckiem. Praca na urlopie wychowawczym jest dla nich bardzo ważna. Co mówi o tym prawo? Jakie są opcje zdalnego zatrudnienia?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/praca-na-urlopie-wychowawczym/

Prawo, a praca na urlopie wychowawczym

Podczas urlopu wychowawczego można zarówno szkolić się czyli brać udział w różnego rodzaju kursach, studiach podyplomowych i innych formach zdobywania wiedzy. Możliwe jest także założenie własnej działalności gospodarczej, a także podjęcie pracy.

Warunkiem w przypadku każdej z tych opcji jest osobista opieka nad dzieckiem. Jeśli będziemy chcieli, aby poszło do żłobka nie będziemy mogli być dłużej na urlopie wychowawczym. Jak można łączy opiekę nad dzieckiem i pracę? Chociażby poprzez pracę zdalną czy wykonywanie pojedynczych zleceń.

Praca na urlopie wychowawczym z domu

Pierwsza rzecz o jakiej warto pomyśleć to czy praca, którą obecnie wykonujesz może być wykonywana zdalnie w formie pojedynczych zleceń? W przypadku takich zawodów jak graficzka, programistka czy copywriterka jest to jak najbardziej możliwe. Oczywiście nie jest to zamknięta lista. Takich zawodów jest o wiele więcej.

Warto sprawdzić ile zajmuje Ci jedno zlecenie np. tekst, grafika, strona internetowa. Następnie zarejestruj się na portalach z ogłoszeniami dla freelancerów i działaj. Poza serwisami dedykowanych freelancerom pracy możesz szukać także na Facebooku w różnego rodzaju grupach z ogłoszeniami. Pamiętaj, że w pracy na własny rachunek najczęściej potrzebne jest portfolio.

Kolejną opcją jest skorzystanie z programów afiliacyjnych. Jako mama możesz polecać chociażby produkty dla dzieci, które sama sprawdziłaś i wiesz, że się sprawdzają. Poza polecaniem znajomym możesz założyć własny blog oraz media społecznościowe i tak udostępniać linki do sklepów.

 

Praca na urlopie wychowawczym może okazać się trudna. Jeśli jednak jest to coś na co chcesz poświęcić swój czas, śmiało. Istnieje wiele opcji, z których możesz skorzystać. Kto wie, może działania jakie podejmiesz na urlopie wychowawczym będą początkiem powstania własnej firmy?

Zobacz też: http://www.cwanywilk.pl/cechy-lidera-czym-odznacza-sie-dobry-lider/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here