Jak zacząć inwestować w akcję?

Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych to naprawdę bardzo duża szansa na to, żeby wypracować solidne zyski. Trzeba jednakże umieć się za to zabrać, dlatego też z myślą o kompletnych laikach w tej dziedzinie, przygotowaliśmy nasz niniejszy poradnik wirtualny, w którym prezentujemy szeroki wachlarz porad odnośnie początków Waszej przygody z inwestycjami.

Zacznijmy od tego, że utworzycie jakieś konto w biurze maklerskim. Najlepsze w tym aspekcie okaże się na przykład w XTB oraz w Alior Banku. To, jak to zrobić nie wymaga chyba szczegółowego tłumaczenia, bo to czynność rutynowa i formalna. Musisz jednakże wiedzieć, że w razie ewentualnych wątpliwości, po to są placówki bankowe, a w nich konsultanci, aby rozwiali Twoje niepewności oraz pozwolili Ci założyć konto błyskawicznie i w pełni poprawnie.

Brak konta bankowego ogólnie w danym banku, już niezależnie który wybierzmy na owy rachunek maklerski, sprawia, że tak czy inaczej musimy się pofatygować do placówki, aby osobiście nawiązać z nią współpracę oraz podpisać umowę dotyczącą świadczenia usług wszelkiego typu, nawet standardowego rachunku oszczędnościowego ROR.

Dopiero po takim osobistym wstawieniu się, złożeniu stosownych podpisów, masz szansę na to, żeby wykonywać jakiekolwiek usługi i z czegokolwiek korzystać, co oferuje Ci bank. Jeżeli jednak udajesz się o tej placówki, koniecznie powinieneś wziąć ze sobą dowód osobisty i numer NIP. Jest także bardzo istotne, aby mieć pełną nazwę urzędu skarbowego. Jeżeli natomiast chcesz dodatkowo utworzyć konto maklerskie, a masz już osobisty rachunek, to formalności z pewnością będzie znacznie mniej.

Jedyne co, to podpisujesz umowę o świadczenie usług wyżej wspomnianych, co możesz zrealizować na przykład w wybranych przypadkach banków, za pośrednictwem Systemu Bankowości internetowej.

Kiedy dysponujesz już kontem maklerskim, możesz przelewać środki pieniężne na rachunek, który podany został w umowie. Kolejny krok to zakładka Inwestycje, później Informacje, Notowania, Warunki udostępnienia i opcja Pobierz plik instalacyjny. Następnie ściągnie się plik z notowaniami, a za jego pośrednictwem możesz popatrzeć na to, jakie są aktualne notowania.

Jak zacząć inwestować w akcję?

Możesz mieć także dostęp do zleceń, wykresów, narzędzi. Ściągnięcie programu wymaga rzecz jasna jego zainstalowania, a robimy to zgodnie z instrukcjami. Później logujemy się w naszym banku i korzystamy z działów Inwestycje, a później zakładki Notowania i wybieramy opcję Uruchom. Jeżeli zdecydujesz się na to, aby zlecić zakup, czy też dokonać sprzedaży, wybierz opcję Inwestycje, a później Zlecenia, Złóż zlecenie i te konkretne akcje, jakie Cię interesują. Wytypuj określoną ilość akcji oraz dostosuj zasady, na jakich chcesz je nabyć.

Granie na giełdzie w tym rozumieniu to zbyt uogólnione pojęcie. Generalnie nie gramy, a inwestujemy. Inwestycja ta natomiast prowadzi nas do zysku, który jest zarobkiem na konkretnej transakcji. Nie ma wątpliwości, że jest to dużo mniej ryzykowne niż tradycyjne granie czy na przykład wizyta w kasynie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here