Jak skutecznie ograniczyć wydatki na żywność będąc studentem?

Kiedy jest się na etapie edukacji, zwłaszcza będąc studentem, liczy się każdy grosz. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że lubiący sobie nieco poimprezować żacy, czy też studiujący na studiach zaocznych, koniecznie powinni podjąć decyzję o oszczędnościach.

Ciężko jest sobie jednakże wyobrazić, aby swoje najlepsze młodzieńcze lata poświęcić na siedzenie na akademiku, stancji czy w domu, podczas gdy wszyscy dookoła się bawią i poddają rozmaitym rozrywkom.

Co więcej, nie ma sposobności wpłynięcia na to, jakiego budżetu wymaga od nas studiowanie. Jest jednak szansa na to, aby jakoś dziurę w budżecie comiesięcznym skutecznie załatać. O czym mowa? Spójrz poniżej.

Świetną formą redukcji pieniędzy wydawanych na co dzień, jest oszczędność na żywności. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby obżerać innych, przywozić klasyczne słoiki z domu rodzinnego czy prosić mamę o wyżywienie. Nie ma także co głodować, bo to nie w tym rzecz. Dużo lepszym wariantem jest rozsądne gospodarowanie środków pieniężnych przeznaczonych właśnie na cel inwestycji w artykuły spożywcze.

Pierwsza i wyjątkowo przy tym istotna zasada to robienie zakupów w dobrze dobranych do tego miejscach. Bardzo często błąd popełniamy sami, a mianowicie – zamiast decydować się na poszukanie promocji, wyprzedaży, okazji rabatowych, my sięgamy z czyste wygody, chęci komfortowego odwalenia obowiązku uzupełnienia zapasów żywnościowych czy zwyczajnego lenistwa do małych, najczęściej osiedlowych sklepików działających z reguły przy miejskich blokach.

Nie jest to trafny wybór na punkt zaopatrywania się z tego względu w głównej mierze, że masz sposobność zaoszczędzenia, jeżeli ruszysz się do większego sklepu, na przykład klasycznego marketu. W sieciówkach jest dużo taniej, a przy okazji nie musisz tracić niepotrzebnie czasu chodzenie po każdy potrzebny Ci produkt do różnych, innych miejsc, bo przecież w tych tradycyjnych osiedlowych sklepikach bardzo często nie ma wszystkich artykułów jakie nam są potrzebne. W supermarketach jak najbardziej się z nimi zetkniemy.

Dodatkowo, wspomnijmy również, że w marketach tu charakteryzowanych istnieje możliwość wyrobienia karty klubowicza, albo karty klienta, które uprawniają do tego, by za każde robione zakupy zbierać punkty, a te przekładać na zniżki bądź dobierać za nie określone rodzaje produktów.

Jak skutecznie ograniczyć wydatki na żywność będąc studentem?
Kolejny ważny punkt to przygotowywanie stałej listy zakupów. Nie zapominaj o tym, że jest to świetny sposób na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu – nic nie zapominasz, bo masz wszystko umiejscowione w jednym, konkretnym miejscu. Generalnie możesz zrezygnować z robienia tradycyjnej papierowej listy zakupów, na rzecz listy elektronicznej – w tablecie czy telefonie komórkowym.

Pytanie tylko – po co w ogóle decydować się na robienie takiego spisu artykułów? Otóż po to, aby podświadomość swą przygotować na zakup ściśle ukierunkowanych produktów, bez wychodzenia dalej.

Nie chodzi przecież o to, żeby wykupić pół sklepu, a kiedy chodzimy od działu do działu, od półki do półki, mamy okazję do tego, żeby skusić się na szereg promocji, rozważać czy aby na pewno jeszcze kilka innych artykułów nie jest nam potrzebnych itd. Warto jest również te zakupy umieszczane na liście w jakiś konkretny sposób podzielić, najlepiej tematycznie, zgodnie z ich działami- na nabiał, pieczywo, produkty zbożowe, słodycze, warzywa i owoce i będąc w sklepie, kierować się tam, gdzie się one znajdują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here