Jak płacić rachunki za darmo bez prowizji?Jak płacić rachunki za darmo bez prowizji?

Chyba każdego z nas frustrują rozmaite rodzaje opłat, jakie są systematycznie przez nas generowane. Teoretycznie każdy chce używać prądu, korzystać ze stałego dostępu do ciepłej i zimnej wody, potrzebuje wykorzystać na co dzień pewne ilości gazu czy ogrzewać swoje domowe cztery kąty chłodną jesienią, wczesną wiosną czy sroga zimną, niemniej jednak mało kto pokornie podchodzi do kwestii uiszczania rachunków za tego typu użytkowanie.

Musisz wiedzieć, że samo płacenie rachunków to jedno. Dodatkowe koszty bardzo często tworzone są przez sam konieczności opłacania tychże rachunków. Niestety w wielu punktach usługowych pośredniczących pomiędzy klientem płacącym rachunki, a danym podmiotem, na rzecz którego te rachunki są płacone, czy też instytucją pobierane są prowizje.

Wydawać by się mogło, że to zaledwie parę groszy i przecież nie ma co na takich drobnych sumach pieniężnych, przysłowiowych groszach oszczędzać. Nie jest to właściwy tok myślowy, ponieważ patrząc z perspektywy jednorazowo dokonywanej transakcji, może i faktycznie – nie jest to dużo, ale jeżeli sporadycznie, w nagłych sytuacjach zdarzy nam się takich prowizji udzielać.

Kiedy natomiast non stop, miesiąc w miesiąc udajemy się do placówek jakie wymagają od nas poniesienia również kosztów dodatkowych, za sam fakt obsługi, w grę wchodzić mogą naprawdę duże wydatki. Tym bardziej jest to bezsensowna kwota do wydatkowania, kiedy mowa o zapłaceniu niewielkiego rachunku. W paradoksalnych sytuacjach dochodzi do tego, że prowizja jest wyższa niż opłata ogólna. Istnieją jednakże pewne sposoby uniknięcia opłat prowizyjnych.

Jak płacić rachunki za darmo bez prowizji?

Najważniejsza wskazówka opiera się na wyjściu naprzeciw nowościom i udogodnieniom, jakie występują obecnie na rynku. Teoretycznie możemy iść do punktu usługowego, jakim jest jakaś placówka stacjonarna, ale po co? Nie dość, że trzeba tam będzie prawdopodobnie zapłacić więcej, uwzględniając przy opłatach za rachunki także prowizję, dodatkowo musimy się wyszykować i pofatygować.

Co innego z kolei, kiedy podejmiemy decyzję o tym, aby zapłacić za rachunek elektronicznie. Nie ma kłopotu z taką formą płatności, jaką jest przelew z naszego konta na konto danej instytucji czy też placówki. W tym zakresie prosperuje w swych usługach praktycznie każdy bank, który przewiduje opcję takiego typu płatności.

Wtedy ewentualne prowizje to pieniądze drobne, sprawy groszowe pobierane z konta za przelew internetowy. Nie jest to jednakże wiążąca suma, bo w wielu placówkach nie jest ona wymagana. W efekcie uzyskuje się digitalizację rachunku.

Uniknąć skutecznie prowizji można także poprzez dokonanie płatności bezpośrednio w oddziale placówki bankowej, gdzie mamy rachunek do zapłacenia. W niektórych, popularnych dzisiaj przypadkach jest także opcja uruchomienia konta rozliczeniowego i płacenia za jego pośrednictwem.

Poprzez stosowanie tych kilku, banalnie prostych zasad nie ma przecież problemu z tym, aby zaoszczędzić w skali rocznej naprawdę dużą ilość środków pieniężnych, liczoną w setkach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here