Nauka języków obcych jednym przychodzi z łatwością, a inni muszą poświęcić jej nieco więcej czasu. Jednak co jeśli go nie mamy i szybko musimy nauczyć się chociaż podstawowych zwrotów? Istnieje proste rozwiązanie tego problemu – kursy wakacyjne.

Gdy brak czasu

Niekiedy z dnia na dzień dowiadujemy się, że za 3 miesiące czeka nas ważna podróż poza granicę kraju. Zaczynamy panikować bo nasza znajomość języka angielskiego pozostawia wiele do życzenia. Zamiast jednak niepotrzebnie się martwić warto zdecydować się na tak  zwane wakacyjne kursy angielskiego. W Warszawie z pewnością uda nam się znaleźć miejsce oferujące tego typu zajęcia. W szkole Lincoln, znajdziemy aż cztery rodzaje kursów wakacyjnych. Dwa z nich różnią się długością, kolejny skupia się głównie na konwersacji, zaś ostatni przygotowuje do zdania egzaminów, takich jak FCE i CAE. Takie przyspieszone zajęcia pozwalają w niedługim czasie opanować najważniejsze zagadnienia dotyczące zwrotów i gramatyki danego języka obcego.

Szybko i intensywnie

Gdy zależy nam na błyskawicznych efektach, powinniśmy włożyć w naukę dużo wysiłku. Świetnie jeśli chodzimy na zajęcia w szkole, jednak samo to nie wystarczy. W domu także powinniśmy możliwie często utrwalać zdobytą wiedzę. Nie musi być to nudne zajęcie. Kiedy mamy już dość nauki z podręcznikiem, wybierzmy luźniejsze formy przyswajania wiedzy, takie jak fiszki a nawet oglądanie zagranicznych filmów. Niektóre z nich, oglądane bez lektora pomagają nie tylko w utrwaleniu znanych już zwrotów, ale także poznaniu nowych oraz zaznajomieniu się z akcentem. Podczas nauki bardzo ważna jest także odpowiednia motywacja. Gdy robimy coś dlatego, że bardzo chcemy, realizacja celu powinna sprawiać nam radość i szybko przynieść pierwsze efekty, jednak kiedy jesteśmy do niej niejako zmuszeni możemy mieć problemy z tym, żeby chętnie do niej wracać.

Szybka nauka języka angielskiego jest możliwa, ale w głównej mierze zależy od ilości pracy jaką w nią włożymy. Zaangażowanie i chęci oraz dobra szkoła językowa z pewnością mogą nam w osiągnięciu celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here