Doskonale wiadomo, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędna nie tylko do zdobycia wymarzonej pracy, ale także do codziennej komunikacji. Właśnie dlatego niektórzy uznają, że język angielski przestał już być uważany za obcy. Dla osób mieszkających w dużych miastach, pracujących w międzynarodowych korporacjach, posługiwanie się językiem angielskim to już codzienność. W dzisiejszych czasach, również rodzice, już od pierwszych lat życia pociechy starają się jej zapewnić kontakt z innymi językami niż rodzimy polski. Umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim, hiszpańskim, niemieckim czy włoskim może w przyszłości ułatwić im życie, dać więcej pewności siebie w rozmowie z cudzoziemcami oraz otworzyć ich samych na nowe możliwości. Najbardziej uniwersalnym językiem jest angielski, jednak to nie wszystko! Jeśli chcesz poznać bogatą kulturę innych państw, warto wybrać profesjonalną szkołę językową, która posiada bogatą ofertę nauczania, dopasowaną do wieku i oczekiwań swoich kursantów.

Wybór szkoły języków obcych – jak go dokonać?

Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniej szkoły językowej nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, że w wielu miastach istnieje przynajmniej kilka miejsc oferujących kursy, spotkania z native-speakerem czy przygotowanie do międzynarodowych certyfikatów. Przed zapisaniem się na zajęcia, warto wziąć udział w pierwszej darmowej lekcji pokazowej (zobacz ofertę Szkoły Językowej Berlitz – https://www.berlitz.pl/). Kandydaci, przed dołączeniem do konkretnych grup, rozwiązują test, który sprawdza ich wiedzę i możliwości. Pozwala to jak najlepiej podzielić kandydatów na zajęcia i dopasować do nich program nauczania na kolejny semestr lub nawet cały rok. Następnie, kursanci biorą czynny udział w lekcji, dzięki czemu mają okazję poznać lektorów oraz sposób prowadzenia zajęć, a także atmosferę, jaka na nich panuje. Zajęcia mogą utwierdzić przyszłych uczestników zajęć w podjęciu właściwej decyzji w wyborze wybranej szkoły języków obcych. Taka nauka, nawet pomimo niechęci do czasów szkolnych, nie musi być nudna i uciążliwa, a z odpowiednim programem i nauczycielem – może stać się przyjemnością i sprawiać wiele satysfakcji.

Produktywna nauka w szkole języków obcych

Na efektywną naukę składa się systematyczne powtarzanie materiału z zajęć oraz otaczanie się językiem w sytuacjach codziennych, nieoficjalnych. Pomoże nam w tym regularne słuchanie radia lub oglądanie filmów czy czytanie książek w języku obcym. Można także używać obcojęzycznych aplikacji w telefonie lub na komputerze. Oprócz naszych chęci równie ważne jest zaangażowanie prowadzącego zajęcia. Powinien on motywować do nauki, wprowadzać swobodną atmosferę (by uczestnicy przełamali bariery przed komunikowaniem się w nowym języku) oraz realizować opracowany program nauczania, który uwzględnia naukę gramatyki i rozbudowane słownictwo. Takie połączenie sprawia, że nauka języka obcego staje się przyjemnością, a nie jest tylko przykrym obowiązkiem, który należy wypełnić. Wykwalifikowany do przekazywania wiedzy lektorzy i native speakerzy oraz chęć nauki nowych, niekiedy dość trudnych rzeczy to klucz do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here