Nauka angielskiego i innych języków obcych dla dzieci. Jak uczyć angielskiego najmłodszych?

Nie od dziś wiadomo, że dzieci przyswajają nowe umiejętności i wiedzę niezwykle szybko. Dlatego też najlepiej rozpocząć naukę języków obcych w młodym wieku. W ten sposób Twoja pociecha szybko opanuje nowy język i zacznie się nim płynnie posługiwać. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając szkołę językową dla dzieci.

Kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę języka obcego?

Korzyści płynące z nauki języków obcych nie ograniczają się jedynie do opanowania nowego języka. Nauka języków wpływa również bardzo pozytywnie na rozwój mózgu najmłodszych. Poprawiają się ich umiejętności umysłowe, zdolność do koncentracji, zapamiętywania i szybkiego przyswajania informacji. Ponadto, z nauką każdego nowego języka obcego, przyswojenie kolejnego staje się prostsze. Nauka dodatkowego języka w młodym wieku przekłada się również na naukę innych przedmiotów, z racji na zwiększenie możliwości kognitywnych młodego człowieka.

Psycholodzy przekonują jednak, że najlepszym momentem na rozpoczęcie przez dziecko nauki nowego języka jest mniej więcej 3. rok życia. Dzięki temu jest ono najpierw w stanie poznać i opanować język ojczysty. Zbyt wczesny kontakt z innymi językami mógłby skutkować tym, że dziecko zaczęłoby mówić z opóźnieniem w porównaniu do swoich rówieśników.

Szkoły językowe dla najmłodszych – czy warto? 

Wielu rodziców decyduje się na wysłanie swoich pociech do szkół językowych. To znakomity pomysł, który pozwala dzieciom rozwijać się w optymalnych warunkach i szybko przyswajać wiadomości dotyczącego obcego języka. 

Nauka angielskiego dla dzieci może być prawdziwą frajdą! Lekcje dla najmłodszych przeprowadzane są często w formie zabawy, a odpowiednio wykształceni i przygotowani do zadania lektorzy wykorzystują efektywne metody nauczania.

Jak wybrać szkołę językową dla dziecka?

Wybierając szkołę językową najlepiej wybrać miejsce z renomą i dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Szkoła powinna zatrudniać doświadczonych lektorów, którzy charakteryzują się nie tylko dużymi umiejętnościami językowymi, ale również lubią pracę z dziećmi. 

Te wszystkie kryteria spełnia sieć szkół Mała Lingua, z której ofertą można zapoznać się na stronie internetowej www.malalingua.com.pl. W szkołach tych realizowany jest autorski program nauczania dla dzieci i nastolatków w kilku grupach wiekowych. W zależności od wieku realizowane są trzy programy i metody:

  • Mała Lingua (od 3 do 6 i od 7 do 9 lat);
  • program Space (od 10 do 12 lat);
  • program Lingua Teens Space (od 10 do 18 lat).

Dzięki dostosowaniu metody nauczania do wieku i potrzeb dzieci, mogą one szybciej i sprawniej, ale też bardziej komfortowo poznawać nowy język i zdobywać potrzebne umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here