Przekazywanie dzieciom wartości religijnych jest trudnym zadaniem. Nauka religii może być dla nich zbyt skomplikowana, a biblijne opowieści zawiłe i trudne do zrozumienia. Na szczęście istnieją nowoczesne sposoby na zainteresowanie dzieci religią.

W dzisiejszych czasach dzieci mają do wyboru mnóstwo atrakcji. Bajki w telewizji, gry na smartfonie lub konsolach, czy atrakcyjne zabawki. Trudno walczyć z taką konkurencją. Wiele dzieci ma bardzo ograniczoną wiedzę na temat religii. Wpływ na to mają również rodzice, którzy nie zawsze przykładają wagę do edukowania dzieci w tym zakresie. Ich podejście może zmienić portal internetowy bibliadladzieci.com. Strona skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych odbiorców i ma na celu wspomóc ich edukację religijną.

Religia w internecie

Rodzicom internet nie zawsze kojarzy się dobrze. To źródło wielu niebezpieczeństw, których dzieci nie są jeszcze świadome. Takich portali jak bibliadladzieci.com powinno być jak najwięcej, gdyż propagują one pozytywne wartości oraz pomagają przyswoić wiedzę na temat biblii w przystępny dla dzieci i przekonujący sposób.

Portal ten udostępnia liczne materiały służące do edukacji religijnej dzieci. Różnego rodzaju zadania są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Najmłodszym spodobają się kolorowanki przedstawiające biblijne sceny, starsi zaś chętnie posłuchają ciekawego i pouczającego opowiadania, rozwiążą kreatywne zadania lub zagrają w grę o tematyce związanej z biblią.

Edukacja przez zabawę

Interesującym pomysłem są krzyżówki religijne, skierowane do dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Krzyżówki biblijne nie tylko pomagają zapamiętać istotne fakty z biblii, ale także świetnie wpływają na wyobraźnię dziecka, jego pamięć oraz zdolność logicznego myślenia.
Materiały dostępne na portalu podzielone są na kilkanaście ważnych tematów ze starego i nowego testamentu. Każdy temat obrazują liczne zadania, krzyżówki oraz kolorowanki. Wszystkie materiały można pobierać pojedynczo, bądź w praktycznej formie zeszytów. Materiały podzielone są też ze względu na rodzaje. Przykładowo, jeśli ktoś chce znaleźć wyłącznie krzyżówki religijne, może kliknąć w dział krzyżówek.

Nowoczesna Biblia dla dzieci

Portal internetowy bibliadladzieci.com to alternatywa dla tradycyjnej biblii, która dla dzieci jest zbyt ciężką lekturą i szybko je zniechęca. Korzystając z bogatych, interesujących materiałów dostępnych na portalu, maluchy chętnie będą poznawać biblijne historie. Biblia dla dzieci w takiej formie jest bardziej przystępna i zachęcająca. Co ważne, wszystkie materiały, które udostępnia portal są całkowicie darmowe. Można z nich korzystać, edukując dzieci samodzielnie w domu, ale świetnie sprawdzą się także na zajęciach z religii w przedszkolu lub szkole. Bibliadladzieci.com to portal internetowy, z którym powinien zapoznać się każdy mały chrześcijanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here