praca

Nie możesz znaleźć odpowiedniego zajęcia dla siebie? Szukasz pracy? Nie wiesz, czy powinieneś ukończyć jakiś kurs, czy może jest zapotrzebowanie na ludzi z takim wykształceniem jak Ty? Mieszkasz w województwie podkarpackim? Chcesz wiedzieć, jak kształtują się oferty pracy w Krośnie? Świetnie trafiłeś! Krosno jest miastem posiadającym prawa powiatu, znajdującym się w województwie podkarpackim, w odległości niecałych 60 km od Rzeszowa.

Jakich pracowników najbardziej potrzeba?

Praca w Krośnie nie należy do prostej w znalezieniu. Według Głównego Urzędu Statystycznego poziom bezrobocia w mieście w porównaniu do Polski, czy innych miast będących na podobnym poziomie rynku pracy jest znacznie niższy. Do Krosna w poszukiwaniu pracy przyjeżdżają tysiące ludzi pochodzących z mniejszych, okolicznych miejscowości. Prawie połowa mieszkańców miasta w odniesieniu procentowym zatrudniona jest w dziale przemysłu i budownictwa. Jednym z największych ośrodków zatrudnienia są Krośnieńskie Huty Szkła „Krosno”. Firma została założona w 1923 roku, znajduję się na pozycji światowego lidera w swojej branży. Wytwory swojej pracy eksportuje między innymi na wschód, zachód oraz do Azji. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy takie produkty jak: wazony, kieliszki, miski, patery, świeczniki i wiele innych. Spółka zatrudnia około 2 tysiące pracowników, wśród których możemy wyróżnić: hutników, topiarzy szkła, pracowników fizycznych, kierowników oraz różnego rodzaju specjalistów i nadal potrzebuje pracowników. Daje również możliwość odbywania praktyk i staży. W przypadku stanowisk na szczeblu wyższym wymagana będzie znajomość języka angielskiego oraz posiadanie wykształcenia wyższego, natomiast w przypadku stanowisk robotniczych wymagania będą znacznie niższe, przede wszystkim chęci do pracy! Spółka ze względu na swoją topową pozycję na rynku oferuje stabilne zatrudnienie opierające się na podstawie umowy o pracę. Szuka pracowników, którym zależy na stałej pracy i wynagrodzeniu.

>> Szeroki wybór ofert pracy w Krośnie znajdziesz na Gowork.

Poza hutą na terenie miasta widać zapotrzebowanie na pracowników fizycznych w postaci magazynierów, kucharzy, mechaników i lakierników samochodowych, pracowników budowlanych i innych tego typu profesji. Jednak braki widać również po stronie pracowników, których zadania opierają się na pracy umysłowej, dotyczy to między innymi różnego rodzaju specjalistów w dziedzinie farmacji, stomatologii, księgowości, czy handlu. Wśród mieszkańców rośnie popyt na zatrudnianie opiekunek do dzieci, a nauczycielek w przedszkolach również brakuje. Na jednego mieszkańca Krosna przypada znaczenie więcej przedszkoli i szkół niż w innych, nawet całkiem odległych miastach. Krosno jest bardzo ważnym ośrodkiem kształcenia umysłowego dzieci i młodzieży. Znajduje się w nim również Karpacka Państwowa Uczelnia, to publiczna uczelnia zawodowa, która w 2021 roku zajęła siódme miejsce w rankingu perspektyw. W związku z ogromną ilością miejsc pracy w dziedzinie nauczania tam również można szukać ofert dla siebie. W Internecie można znaleźć oferty pracy na stanowisko nauczyciela, wykładowcy, czy pedagoga szkolnego. Zapotrzebowanie występuje też na pracowników porządkowych w instytucjach państwowych, czy kształcących takich jak woźni i sprzątacze.

Oferty pracy w Krośnie dotyczą bardzo rozbieżnych specjalizacji, dlatego każdy bez względu na wiek, pochodzenie, czy płeć powinien być w stanie odnaleźć zatrudnienie, które sprosta jego oczekiwaniom. Wielkim plusem pracy w Krośnie jest możliwość równoczesnego dokształcania się, co pozwala na rozwój i odnajdywanie coraz to lepszych ofert pracy na wyższych stanowiskach i z wyższym wynagrodzeniem.

Teraz najważniejsze pytanie. Jak wyglądają zarobki w Krośnie?

Na rok 2022 w województwie podkarpackim średnia miesięczna płaca brutto utrzymuje się na poziomie 4 899,00 złotych. Jest to najniższe wynagrodzenie średnie w porównaniu z innymi województwami, lecz wynika ono z faktu, iż mieszkańcy najlepiej zarabiający wyraźnie zawyżają wyniki średniego wynagrodzenia. Na rok 2018 w Krośnie przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosiło 3700,00 zł brutto. Wynagrodzenie pracowników fizycznych równało się stawce około 3500,00 zł brutto miesięcznie, zaś wynagrodzenie inżyniera miało wartość mniej więcej 4800,00 zł brutto. Podobnie jak obecnie w całym kraju zarobki w mieście rosną.

Gdzie szukać pracy w Krośnie?

Oferty pracy w Krośnie możesz znaleźć, gdy mieszkasz w miejscowości lub jej okolicach, wybierając się do Powiatowego Urzędu Pracy. Udostępnia on swoją bazę zgłoszeniową, organizuje giełdy pracy oraz oferuje pomoc i doradztwo w zakresie dopasowania odpowiedniej dla Ciebie oferty. Najlepszym sposobem na znalezienie pracy będzie szukanie ogłoszeń na przeznaczonych do tego portalach internetowych. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce „praca w Krośnie”, a pojawi się wiele stron za pośrednictwem, których możesz odnaleźć interesującą cię posadę. Wiele z nich pozwala dodatkowo na wykorzystanie kreatora do tworzenia CV.

Sprawdź, może Twoje wymarzone stanowisko już na Ciebie czeka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here