Jak unikać dodatkowych opłat przy zakupie biletu w Ryanair?

Wybierając się na wycieczkę zagraniczną czy tez będąc zmuszonym do przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego, poza granicami naszego kraju, jak najbardziej mamy dzisiaj możliwość podróżowania komfortowo, wygodnie i zgodnie z naszymi preferencjami.

A wszystko to z tego powodu, że na chwilę obecną standardem w dziedzinie transportu okazuje się organizacja podróży samolotem. Istnieje cała masa przewoźników, którzy jak najbardziej oferują szeroką siatkę rejsów w jedną i drugą interesującą nas stronę, jednakże nie zapominajmy o fakcie, iż w niektórych przypadkach samo kupienie biletu to nie wszystko.

Przecież w grę wchodzą także dodatkowe koszty, nie ukryte ale po prostu przez pasażerów niedokładnie sprawdzających warunki podróży pomijane. W tym zakresie warto wspomnieć między innymi o liniach lotniczych Ryanair, które uchodzą w całym naszym kontynencie, a w Polsce w szczególności, za jednego z najpowszechniejszych i najczęściej wybieranych przewoźników.

W zakresie biletów jakie proponuje w rozległym wachlarzu Ryanair można mówić o dość znaczących kosztach, które częstokroć są dokładane do ceny biletu. Z czego to wynika i czy jest sposobność, aby z tego zrezygnować i jakoś te dodatkowe opłaty ominąć?

Po pierwsze warto wspomnieć, że obleganie samolotów Ryanair wynika z faktu, iż ta linia stanowi niesamowicie atrakcyjną propozycję dla osób chcących podróżować tanimi liniami. Nie trzeba być wyjątkowo zamożnym, by zakupić ten bilet, a czasem – o ile dobrze się zapluje na promocję – jest sposobność, żeby faktycznie zaoszczędzić i to nawet, w zestawieniu z innymi liniami lotniczymi, po kilka tysięcy złotych na pojedynczych biletach! Czy nie warto?

Warto jak najbardziej, ale pamiętaj o tym, żeby sprawdzić dokładnie jaki typ biletu zamawiasz, a w konsekwencji ego zweryfikować czy nie ma w nim dodatkowych sum pieniężnych niezbędnych do pokrycia.

Nierzadko zdarza się tak, że tych dodatkowych opłat da się uniknąć. Wystarczy na przykład, że postawimy na jedną prostą zasadę – rezerwujemy bilety z bardzo dużym wyprzedzeniem. Im dłuższe jest to wyprzedzenie, tym lepiej, bowiem bilety będą o wiele tańsze.

Jak unikać dodatkowych opłat przy zakupie biletu w Ryanair?

Niektórzy decydujący się na wyjazdy regularnie kilka razy w roku, mający pewne terminy transportu z kraju do kraju, postanawiają – i bardzo słusznie zresztą – żeby bookować bilet z wyprzedzeniem aż kilkumiesięcznym!

Jak najbardziej jest to dobra praktyka, dlatego też opłaca się chociażby sporadycznie, raz na jakiś czas zaglądać na stronę przewoźnika. W ten sposób masz okazję być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, aktualnościami oraz promocjami i akcjami rabatowymi. Często jest i tak, że można mówić o naprawdę solidnych wyprzedażach, kiedy to bilety na przeloty międzynarodowe dostępne są dosłownie na parę złotych! Tak duże akcje promocyjne i ogromne wyprzedaże proponuje właśnie Ryanair, ale nie jest to oczywiście jedyny przewoźnik, który stosuje tego typu chwyty marketingowe. Dzięki załapaniu się na taką promocję, możesz znacząco zredukować koszty podróżowania.

W praktyce natomiast oszczędność na biletach wygląda następująco- wchodzisz na stronę Ryanair czy innego przewoźnika, a w formularzu wklepujesz miejsce wylotu i punkt docelowy, a także datę interesującej Cię podróży.

Akurat w przypadku Ryanair jest opcja elastyczna podróż, która także powinna być zaznaczona, bowiem wtedy wyszukiwane są automatycznie tańsze połączenia. Oszczędzamy również, jeżeli poprzesuwamy daty podróżowania – czasem wystarczy zaledwie jeden dzień, by dużo obniżyć koszty biletu. Rzecz jasna zredukować sumy wydawane na podróż można też przez bagaż nadawany – zrezygnujmy ze zbyt dużej ilości rzeczy, jakie ze sobą bierzemy, a polecimy taniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here