Reformy i nowe podstawy programowe

0
Reformy i nowe podstawy programowe

Nie każdy lubił się uczyć, kiedy chodził do szkoły. Jest to jednak nieunikniona część naszego życia. Na edukację w naszym kraju poświęcamy najczęściej kilkanaście lat. Kiedy jednak kończymy już szkołę średnią lub wyższą to wcale nie oznacza, że nie musimy się już uczyć. Wręcz przeciwnie – kiedy idziemy do pracy i wybieramy rozwojową branżę, zazwyczaj oznacza to, że wciąż będziemy musieli zdobywać nowe umiejętności i kompetencje, aby wciąż udoskonalać swoje CV.

Dobrze jest pamiętać o tym, aby nie stać w miejscu i wciąż zdobywać nowe umiejętności, nawet jeśli w swojej dotychczasowej pracy czujemy się dobrze, wcale nie oznacza to, że mamy osiąść na laurach. Uczniowie chodzący do szkoły wiedzą, że reforma edukacji a nowy podręcznik szkolny dla ucznia to dwie ważne sprawy, od których będzie zależała skuteczność jego nauki. Niektórzy są bardzo ambitni. Sporo czasu poświęcają na zdobywanie interesujących ich informacji. Niektórzy jednak z przykrością przyznają, że nie zawsze to, czego dowiadujemy się w szkole jest praktyczne. Może się okazać, że znacznie bardziej przydałaby nam się wiedza, którą będziemy mogli wykorzystać na gruncie zawodowym. Może z czasem zmieni się to i wraz z kolejną reformą okaże się, że edukacja będzie bardziej dostosowana do uczniów.

Nowa podstawa programowa dla Liceum technikum to interesująca wiedza, która może stanowić jednak wyzwanie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wymaga nowego podejścia i zastosowania innych metod niż dotychczasowe. Podręczniki szkolne dla uczniów i nauczycieli zawierają wiele interesujących informacji. Niektórzy nauczyciele potrafią bardzo dobrze przekazywać wiedzę, uczniowie ich lubią i szanują. Ciężko jest wypracować relacje, z których obie strony będą zadowolone. Jednak tylko wtedy jest duża szansa na to, że zarówno nauczyciel jak i uczeń będą usatysfakcjonowani tym, co robią. To bardzo ważne, aby mieć prawidłowe podejście do ucznia, który często styka się z rozmaitymi problemami. Warto zachowywać empatię oraz być elastycznym, dzięki temu rozwijamy i kształtujemy swoje umiejętności oraz uczymy się komunikatywności.

Niektórzy nauczyciele pozostają w naszych sercach i umysłach na całe życie, ponieważ wyróżniali się na tle innych. Część z nich potrafi stanowić prawdziwy autorytet, który szanujemy i wspominamy przez wiele lat. Są osobami, które potrafią mieć na uczniów duży wpływ, dlatego ważne jest, aby wywiązywali się dobrze ze swojej roli i mieli świadomość tego, jak ogromne znaczenie odgrywają w życiu nastolatków.

Zbiór najnowszych podręczników znajdziesz w sklepie internetowym https://www.gandalf.com.pl/podreczniki/

Co musimy wiedzieć przy wyborze obuwia roboczego?

0
Co musimy wiedzieć przy wyborze obuwia roboczego?

Jeśli mamy fizyczną pracę oraz wykonujemy ją już dobrych kilka lat, to zaczynamy sobie zdawać sprawę, jak wymaga ona dużo od nas wysiłku. Im praca nasza jest cięższa, tym wymaga od nas więcej wysiłku. Pieniądze zarobione są dla nas bardziej cenne. Zwykle w fizycznej pracy się dużo chodzi. Po tym jak wrócimy do domu, to odczuwamy duży ból w nogach oraz mięśniach. Jesteśmy po prostu wykończeni. Niekiedy mamy jeszcze na głowie obowiązki domowe. Dlatego tak ważne jest odpowiednio dobre obuwie.

Znaczenie obuwia

Gdy bolą nas nogi i stopy bezpośrednio od strony podeszwy, a kolana nam skrzypią oraz nas bolą, to na pewno mamy złą technikę podnoszenia ciężarów w pracy. Musimy zwracać uwagę na to jak prawidłowo odciążyć plecy i ułożyć prawidłowo kolana. Jednak dużą rolę odgrywają tutaj buty robocze. Niby jest to błaha sprawa. Jednak mają one znaczenie ogromne. Dzięki odpowiednio dobranym butom mamy zagwarantowany komfort w pracy. Najczęściej obuwie w fizycznej pracy otrzymujemy od pracodawcy. Takie obuwie najczęściej nie jest wysokiej jakości. W środku jest twarde i naprawdę niewygodne. Numeracja zaś jest bardzo różna.

Prawidłowe obuwie

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza praca była przyjemniejsza, a chodzenie bardziej komfortowe, to powinniśmy zainwestować w naprawdę porządne buty robocze. Cena takich butów nie jest zbyt wysoka. Mniej więcej jest to koszt stu dwudziestu złotych wzwyż. Wszystko jest zależne od wykonania jak i także od firmy. Jeśli chcemy kupić buty porządne w cenie niewysokiej, to powinniśmy koniecznie zaglądać na strony internetowych sklepów. Powinniśmy zwrócić uwagę, aby buty przez nas wybrane były najlepiej wykonane z bydlęcej skóry. Ona bowiem ma najmniejszą nasiąkliwość właśnie wody. Język miechowy jak i także kołnierz wypełnione koniecznie powinny być pianką PUR. Zaś wyściółka butów zrobiona musi być takiego materiału, który jest oddychające oraz także wytrzymały. Dzięki temu nasze stopy mieć będę dopływ swobodny powietrza. Z kolei pot będzie na zewnątrz bardzo dobrze odprowadzany. Pozwala nam to na uniknięcie zapachu przykrego obuwia po naszym całym dniu pracy. Są to chyba kwestie dla wszystkich osób wykonujących pracę fizyczną bardzo ważne. Co więcej powinniśmy wychodzić z założenia, że nie powinno się na butach oszczędzać. Jest to bardzo ważny element w naszej pracy, a więc powinniśmy zainwestować w niego. Wówczas będziemy mogli obuwiem cieszyć się przez naprawdę długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z: butyrobocze.eu

Czy realizacja podstawy programowej w szkole powinna zostać udokumentowana

0
Czy realizacja podstawy programowej w szkole powinna zostać udokumentowana

Jakie dokumenty potwierdzające realizację podstawy programowej należałoby przedstawić podczas kontroli, biorąc pod uwagę ostatnie rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania.

Telefon służbowy i prywatny – dwa osobne czy jeden łączący obie funkcje?

Telefon służbowy i prywatny – dwa osobne czy jeden łączący obie funkcje?

Eksperci alarmują – powinniśmy nauczyć się oddzielać życie zawodowe od prywatnego! Co jednak w sytuacji, kiedy zawód lub posiadanie własnego biznesu sprawiają, że jest to niezwykle trudne? Najlepiej zacząć od metody małych kroków. Czyli jak?

Tablet – dlaczego warto go kupić, kiedy jest się na studiach?

Tablet – dlaczego warto go kupić, kiedy jest się na studiach

Studia często wiążą się z okresami bardziej lub mniej wytężonej nauki. Procesowi temu jednak zawsze towarzyszy mnóstwo źródeł, z którymi stykamy się w czasie studiowania – podręczników, ton skserowanych materiałów i notatek. Niektóre osoby natłok materiałów może przytłoczyć – warto dbać więc o to, by były one uporządkowane, a ich gromadzenie nie wymknęło się nam spod kontroli. Pomóc w zapanowaniu nad chaosem może digitalizacja materiałów i korzystanie z nich na urządzeniach elektronicznych takich jak tablet, na przykład oferowany przez firmę Samsung Galaxy Tab S.

Kurtki Softshell, wiosenne Softshelle

0
Kurtki Softshell, wiosenne Softshelle

Kurtka Softshell to propozycja dla przedstawicieli obu płci. Niezależnie od wykonywanego zawodu, wieku czy podejmowanych aktywności, na chłodne, deszczowe dni są idealne do wyjścia na miasta, spaceru po lesie czy w górach a nawet treningu w ekstremalnych warunkach.

Kurtki Softshell – z czego są wykonane?

Kurtka Softshell zapewnia ciepło, a jednocześnie jest komfortowa i bardzo wygodna. Dopasowany krój sprawia, że nie krępuje ruchów, nawet podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Można w niej jeździć na rowerze, biegać, chodzić po górach czy też uprawiać sporty zimowe (np. narty, łyżwy itp.).

Dzięki specjalnej warstwie tkaniny odpornej na wilgoć (membrana) powoduje, że kurtka Softshell zatrzymuje wodę z zewnątrz (z opadów np. deszczu, śniegu czy mgły). Jednocześnie sprawia, że wilgoć, która jest wytwarzana podczas intensywnego wysiłku fizycznego jest odprowadzana specjalnymi kanalikami. Ten rodzaj rozwiązania sprawia, że nawet przy mocnym treningu, człowiek nie poci się a jest mu ciepło i ma zapewniony pełen zakres ruchów. Dobrze dopasowana kurtka Softshell stanowi rodzaj drugiej skóry.

Rodzaje kurtek Softshell – wiosenne, sportowe, militarne

Dostępne na rynku kurtki Sofshell są dopasowane do różnorodnych oczekiwań uczestników. Mogą być dostosowane do sezonu i pory roku – np. wiosenne, jesienne czy zimowe. Podstawowa różnica polega na stopniu grubości warstwy membrany oraz odporności na wiatr oraz ocieplenie. Głowna różnica polega na przepuszczalności membrany oraz grubości warstwy ocieplenia.

Kurtki Sofshell przeznaczone na wiosenne słoty czy letnie chłodne dni, gdy pada deszcz są cieńsze od wersji jesiennych czy zimowych. Producenci często tworzą tzw. odzież przejściową, która jest idealna na sezon przełomu zimy i wiosny oraz jesieni i zimy. Są to kurtki z warstwą wiatroszczelną, a często również wodoodporną, jednak o mniejszej grubości niż typowo zimowe.

Natomiast kurtki Softshell w stylu militarnym są inspirowane odzieżą wojskową. Wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką. Dominują barwy maskujące oraz odcienie zieleni, granatu, brązu, szarości, żółci czy czernie. Innowacyjne rozwiązania w postaci wielu wygodnych kieszeni (często ukrytych np. w podszewce czy rękawie) sprawiają, że te modele są wybierane przez osoby, które lubią mieć przy sobie wiele podręcznych rzeczy bez konieczności noszenia torebki czy plecaka.

Kurtki Softshell przeznaczone do uprawiania sportu cechują się wyjątkową lekkością. Ich dopasowany krój nie krepuje ruchów. Szczególny nacisk jest tu nałożony na wygodę i komfort użytkownika. Kaptur to obowiązkowy element modeli tego typu. Może być doczepiany lub stały, także z opcją chowania do specjalnej kieszeni. Kurtka sportowa Softshell sprawia, że nawet podczas wielogodzinnego treningu człowiek nie poci się, a ciało utrzymuje optymalną temperaturę. Specjalny system zapobiega zarówno wychłodzeniu jak i przegrzaniu organizmu.

Kurtki Softshell idealne na różne warunki pogodowe

Ze względu na materiał wykonania kurtki Softshell sprawdzają się w każdej porze roku. Szczególnie podczas opadów deszczu, śniegu czy osiadającej mgły chronią organizm przed wilgocią. Odpowiednie modele są przeznaczone na sezon wiosenno-jesienny czy zimowe. Na lato polecane są lekkie kurtki z warstwą wodoodporną, które nie posiadają wewnątrz ocieplenia.

Stylizacje z wykorzystaniem kurtki Softshell

Dzięki uniwersalnemu krojowi dostosowanemu do potrzeb użytkowników kurtki Softshell idealnie pasują do różnego rodzaju stylizacji. Zarówno fani stylu casual, sportowego, militarnego, trekkingowego czy eleganckiego znajdą dopasowane dla siebie propozycje.

Więcej znajdziesz w sklepie turystycznym: https://www.zbrojownia.pl/kurtki-softshell

Test do Policji w 2019 roku. Jak się dostać?

0
Test do Policji w 2019 roku

Policjant to zawód nie dla każdego. Ciągle muszą mierzyć się ze stresem, nagłymi sytuacjami i wypadkami. Jeżeli jesteś pewny, że chcesz zostać policjant, to na Twojej drodze staje test do policji. Czy trudno go zdać? Jak wygląda test do policji w 2019 roku?

Chcę zostać policjantem, ale czy się nadaję?

Jeżeli lubisz wyzwania, jesteś opanowany i potrafisz rozwiązywać spory. To właśnie zawód dla Ciebie. Wzorowy policjant to również przykładny obywatel, który stara się na co dzień pomagać społeczeństwu. Nie tylko broniąc przed przestępcami, ale również służąc pomocną dłonią.

Jakie obowiązki wykonuje policjant?

 • Przede wszystkim chroni obywateli i ich mienie przed zakusami przestępców;
 • Przeciwdziała przestępstwom, poprzez ich wykrywanie i tłumienie „w zarodku”;
 • Poszukiwanie osób zaginionych;
 • Ściganie osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa;
 • Działania związane z przeciwdziałaniem terroryzmowi;
 • Zabezpieczenie imprez masowych, dbanie o bezpieczeństwo obywateli i sprawny przebieg imprezy.

Zakres obowiązków policjanta jest znacznie większy. Niestandardowe sytuacje zdarzają się codziennie. W tej pracy nie ma schematów.

Test do Policji w 2019 roku. Jak wyglądają egzaminy?

Test do Policji składa z 4 etapów, gdzie na każdym kroku jesteśmy obserwowani i oceniani przez policyjnych rekruterów. Oceniana jest nasza sprawność fizyczny, predyspozycje psychiczne, inteligencja, wiedza i odporność na stres.

Tylko najlepsi mogą zostać przyjęci w szeregi Policji. Decyduje o tym ilość punktów, uzyskanych w trakcie egzaminów.

 1. TSO, czyli Test Sprawności Fizycznej

Świetna kondycja i sprawność fizyczna to wizytówka dobrego policjanta, który w pościgu za przestępcami, na pewno ich dogoni.

Każdy egzamin fizyczny to sześć stacji z ćwiczeniami. Na zaliczenie należy ukończyć całą, jedną serię ćwiczeń w maksymalnym czasie 1 minuty i 41 sekund. Im szybciej, tym więcej punktów uzyskasz.

W trakcie egzaminu będziecie musieli wykonać sześć ćwiczeń:

 • Przewroty w przód i w tył;
 • Bieg wahadłowy, tzw. „po kopercie”;
 • Rzut piłką lekarską w dal;
 • Zgięcia tułowia w leżeniu, czyli popularne „brzuszki”;
 • Ćwiczenia na ławie gimnastycznej;
 • Przenoszenie 28-kilowego manekina.

Przeanalizuj ćwiczenia i spróbuj się do nich odpowiednio przygotować. Zadbaj o kondycję a na pewno zaliczysz egzamin bez problemów.

 1. TWO, czyli Test Wiedzy Ogólnej

Arkusz zawiera 40 wylosowych z puli pytań. Każde z nich wymaga udzielenia jednej poprawnej odpowiedzi. Na egzaminie możecie spodziewać się pytań z wiedzy o władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej, ustawie o broni palnej, bezpieczeństwie publicznych i wielu, wielu innych…

Wszystkie opracowane pytania wraz z odpowiedziami, znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.

 1. Policyjne testy psychologiczne

Testy psychologiczne stanowią największe wyzwanie w trakcie trwania rekrutacji. Dzieli się on na trzy etapy:

– Test na inteligencję, czyli zadania matematyczne i logiczne

– Test predyspozycji psychologicznych

– Rozmowa z psychologiem

 1. Rozmowa kwalifikacyjna

Stresujący etap, który wymaga od Ciebie dużego spokoju i opanowania. Rekruterzy, czyli wykwalifikowany policjant i psycholog będą wywierać na Tobie presję. Ma to wywołać u Ciebie reakcję stresową, która będzie przez nich oceniana. Czy jesteś w stanie funkcjonować w stresie? Jak na niego reagujesz?

 1. Wyniki

Na jakiś czas po egzaminach zostaną opublikowane wyniki. Tylko najlepsi, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów, zasilą szeregi Policji i będą mogli ubrać mundur.

Jak wyposażyć żłobek zgodnie z metodą Montessori?

0
Jak wyposażyć żłobek zgodnie z metodą Montessori?

Montessori w żłobku? Niewielu z nas rozumie, jak ważną rolę pełni dla rozwoju najmłodszych dzieci i niewielu z nas zna to pojęcie. Jakie korzyści ze sobą niesie i w jaki sposób przystosować sale zgodnie z tą metodą?

Początki Montessori

Pierwszą założycielką programu była włoska lekarka Maria Montessori. Jej głównym celem było uświadomienie innych, że nauka nie musi mieć złych skojarzeń i wiedza może być przekazywana w inny sposób. Uważała, że każde dziecko rozwija się inaczej i w związku z tym nauczyciele powinni dołożyć wszelkich starań, by mogło to robić w swoim tempie. Głównym zadaniem tej metody jest osiągnięcie przez dziecko zdolności w najważniejszych dziedzinach życia. Wykorzystana metoda Montessori w żłobku sprzyja rozwojowi kontaktów społecznych, emocji oraz poprawie koordynacji ruchowej dziecka. Radosne nauczanie ma prowadzić do osiągania lepszych wyników i oczywiście tak się staje. Żłobki Montessori cieszą się ogromną ilością pewnych siebie podopiecznych, którzy w późniejszym okresie czerpią radość nie tylko z życia, ale również z nauki.

Wyposażenie żłobka

Oprócz specjalnego szkolenia, które powinni przejść nauczyciele w placówce, ważnym aspektem jest również dopasowanie sal do tej metody. Wszystkie żłobki Monterssori zwracają na to szczególną uwagę. Podopieczni muszą czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Ten komfort buduje się za pomocą aranżacji sali, a w szczególności wyposażenia. Co powinno znaleźć się w sali? Z pewnością miejsce do zabawy i do nauki. Najmłodsze dzieci zwracają szczególną uwagę na atrakcyjność otaczających ich przedmiotów. Kolorystyczne zestawienia pobudzają ciekawość i zachęcają do nauki i zabawy. Każda sala powinna więc zawierać:

– szafy i szafki na książki i zabawki,

– stoliczki i krzesła do jedzenia, jak również zajęć manualnych,

– łóżeczka i przewijaki,

– odpowiednie wyposażenie łazienki z przeznaczeniem dla najmłodszych,

– akcesoria do jedzenia,

– miejsce zabaw z wykorzystaniem dywanów i z elementami SI,

– zabawki z odpowiednimi normami,

– i wiele innych przedmiotów.

Gdzie znaleźć pełne wyposażenie?

Żłobek Montessori musi posiadać mniejsze i większe elementy, które zapewniają funkcjonalność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo dzieci, jak i ich nauczycieli. Każde pomieszczenie jest ważne. Wszystkie powyższe podpunkty można znaleźć w sklepie Moje Bambino, które dostosowało swoją ofertę o najważniejsze aspekty bezpieczeństwa zgodne z metodą Montessori. Każda placówka może, a nawet powinna zadbać nie tylko o naukę, ale o najbardziej efektywny rozwój swoich podopiecznych.

Konsolidacja chwilówek – czy to się opłaca?

0
Konsolidacja chwilówek - czy to się opłaca

Firmy pożyczkowe rosną jak grzyby po deszczu. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu pożyczki czy chwilówki były drogimi produktami finansowymi i większość osób brała je w ostateczności, obecnie oferty pożyczkodawców są niekiedy korzystniejsze, niż banków.

Łatwe i szybkie pieniądze

Popularność pożyczek i chwilówek rośnie, tym bardziej, że pierwsze pożyczki są udzielane nowym klientom zupełnie za darmo. Z usług firm pozabankowych korzysta coraz więcej osób, co ciekawe większość z nich spłaca nie jedną, aczkolwiek kilka pożyczek pozabankowych. Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie potrafi rozsądnie zarządzać domowym budżetem, co powoduje, że z biegiem czasu zaczynamy popadać w długi.

Pożyczka to stosunkowo łatwe i szybkie pieniądze, które można uzyskać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i przesłać swoje dane z numerem konta bankowego na adres pożyczkodawcy. Decyzja firm to kwestia kilku minut, następnie wprost na nasze konto bankowe jest wpłacana gotówka. Choć chwilówki są uważne za szybką i łatwą kasę, to ich spłacanie nie jest już takie proste, szczególnie jak mamy problemy z dotrzymanie odpowiednich terminów spłaty.

Pożyczki są tanie do czasu, jak spłacamy je w terminach

Chociaż niektóre oferty pożyczkowe są korzystniejsze, niż produkty bankowe, to w momencie przekroczenia terminu spłaty, trzeba nastawić się na dużo większe koszty. Odsetki w przypadku braku wpłaty raty pożyczkowej mogą być bardzo duże i z tym trzeba się niestety liczyć.

Jak sobie radzić z długami?

Wyjście z pętli chwilówek wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać, ponieważ odsetki narastają w zastraszającym tempie. Jeżeli mamy taką możliwość, dobrym wyjście z sytuacji może okazać się konsolidacja chwilówek. Choć decydując się na taki krok, trzeba liczyć się z tym, że ostatecznie zapłacimy więcej pieniędzy, to niekiedy jest to jedne rozsądne wyjście z sytuacji.

Kredyt oddłużeniowy działa na takiej zasadzie, że wszystkie zobowiązania finansowe są sumowane i spłacamy jedną ratę w ramach wszystkich pożyczek. W ten sposób można ustalić sobie nieco niższą kwotę raty, także można uzyskać większa płynność finansową. Po drugie wszystkie długi mamy skupione w jednym miejscu i nie musimy martwić się o spłacanie każdej pożyczki z osobna. Co więcej, zawsze jest możliwa wcześniejsza spłata produktów pozabankowych, jeśli mamy większy zastrzyk gotówki, wówczas zapłacimy mniejsze odsetki.

O czym pamiętać decydując się na konsolidację długów?

Spłata chwilówek w formie jednego kredytu konsolidacyjnego to dobre rozwiązanie dla każdego, komu po spłacie zobowiązań finansowych brakuje pieniędzy na bieżące potrzeby. Konsolidacja chwilówek zmniejszy raty zobowiązań, przy czym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w tym wypadku najprawdopodobniej czeka nas dłuższy okres spłaty, a co za tym idzie wyższe koszty odsetek. Oczywiście w niektórych sytuacjach jest to jedyna, dobra opcja i nie ma sensu rezygnować z takiej możliwości. Jeżeli brakuje nam pieniędzy na spłatę długów, warto pomyśleć o dodatkowym zatrudnieniu, albo zmianie pracy na lepiej płatną. Możliwości w dzisiejszych czasach jest wiele i warto z nich korzystać. Każdy z nas może poprawić swoją sytuację materialną bez względu na to, czy ma wysokie kwalifikacje, czy interesują go proste prace nie wymagające żadnych certyfikatów i wykształcenia.

Jaki uniknąć takich problemów w przyszłości?

Zadłużanie się wynika z braku umiejętności zarządzania domowym budżetem oraz złym podejście do chwilówek czy pożyczek. Pamiętajmy, że pożyczki nie należy traktować, jak dodatkowych pieniędzy w domowym budżecie, warto z ich korzystać, jednak tylko w sytuacjach awaryjnych. Jeśli pożyczki będziemy traktować, jako dodatkowe źródło pieniędzy, niestety może dojść do tego, że wpadniemy w finansowe tarapaty, z którym trudno jest wyjść.

Pożyczka jest tania pod warunkiem, że spłacamy ją w terminie, jeżeli nie wywiążemy się z umowy z firmą pozabankową, niestety trzeba będzie nastawić się na dotkliwe konsekwencje. Wychodzenie z długów jest procesem długim, jednak można poradzić sobie z zadłużeniem, pod warunkiem, że będziemy konsekwentni i sumienni. Jak uniknąć takich sytuacji na przyszłość? Zasada jest prosta – nie zaciągaj pożyczki, jeśli nie jesteś pewny, że będziesz w stanie w terminie spłacić zobowiązanie. Po drugie pożyczki i chwilówki traktują, jako ostatnią deskę ratunku, nie jak dodatkowy zastrzyk gotówki, pieniądze, które możesz wydać na swoje przyjemności. Dzięki temu z całą pewnością unikniesz kłopotów.

Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach pracowników

0
Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach pracowników

Bodźce, to chyba jedna z najskuteczniejszych dróg zdobywania wiedzy. Budowanie intelektualnych zależności opartych na relacji bodziec – wiedza, jest dziś jedną z najbardziej owocnych metod prowadzenia zajęć. Im więcej – nazwijmy to – takich „kanałów”, tym dany materiał jest łatwiej przyswajany. W końcu za pomocą tej właśnie metody poznawaliśmy nasze otoczenie od okresu płodowego, aż do… teraz.

ZOBACZ TEŻ