Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

0

Znajomość języka obcego to w dzisiejszych czasach konieczność. Dawniej tego rodzaju umiejętność gwarantowała przewagę na rynku pracy. Obecnie, gdy większość osób posługuje się językiem angielskim na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, trzeba sprostać większym wymaganiom. Nierzadko wśród nich znajduje się posiadanie certyfikatu z dodatkowego języka obcego. Najczęściej wymagany jest niemiecki. Posługiwanie się nim biegle otwiera wiele drzwi i zapewnia zupełnie nowe możliwości.

Szukasz sali konferencyjnej? Oto 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

0
fotolia.com

Organizacja szkoleń i konferencji to trudne zadanie. Tego typu wydarzenia rzadko przechodzą bez echa w branży, dlatego za organizację należy zabrać się odpowiednio wcześniej, żeby móc wszystko dopiąć na ostatni guzik. Na co zwracać uwagę, wynajmując sale konferencyjne?

Skrzynki na piwo – inwestycja w ład i porządek w sklepie i lokalu

0

Dbając o przestrzeń na magazynie, chcemy aby panował w nim ład i porządek. Warto wykorzystać odpowiednie pojemniki na butelki, co zwiększa przestrzeń użytkową i pozwala na jej wykorzystanie, a także mobilność pracowników i bezpieczeństwo pracy.

Skrzynki na piwo wpisują się w estetyczny wygląd magazynu. Pozwalają usystematyzować poszczególne marki piwa. To z kolei ułatwia pracę barmanom, którzy nie muszą długo szukać butelek określonej marki piwa.

Pojemnik na butelki zawiera emblemat danej marki, co umożliwia ułożenie towaru w określonych kategoriach, np. według producenta, albo rodzaju piwa i jego mocy.

Szkolenia, które ułatwią znalezienie pracy

0

Każdy moment jest dobry na życiowe zmiany, na zdobycie nowych horyzontów. Nie trzeba czekać na końcówkę starego czy początek nowego roku, aby zainwestować w siebie i dać sobie nowe możliwości

Kursy i szkolenia we Wrocławiu – tylko z Wyższą Szkołą Bankową

0

Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Funkcjonuje tu wiele firm, praktycznie nie istnieje też problem bezrobocia. Prezesi spółek, chcąc z jednej strony mieć jak najlepiej wyspecjalizowaną kadrę, a z drugiej strony zachęcić najlepszych kandydatów do pracy, decydują się na opłacanie przez firmę szkoleń  i kursów. Oferta w mieście jest bardzo szeroka, ale nie oznacza to, że każda jest atrakcyjna. Wybierając szkolenia dla swoich pracowników, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy faktycznie podniosą ich kwalifikacje i sprawią, że będą lepszymi pracownikami. Kursy i szkolenia w Wyższej Szkole Bankowej na pewno się do tego przyczynią, ale to nie jedyne ich zalety.

Zamknięte kursy i szkolenia dla firm

Bardzo ważną cechą kursów i szkoleń w Wyższej Szkole Bankowej jest to, że są one zamknięte i przeprowadzane tylko dla pracowników jednej firmy. Wiąże się z tym szereg korzyści. Przede wszystkim pewność, że na kursie nie znajdą się przypadkowe osoby, a pracownicy będą mogli w komfortowych warunkach nauczyć się nowych rzeczy. To również ważne przy ćwiczeniach grupowych i warsztatowych.

Szeroka oferta kursów i szkoleń

Wyższa Szkoła Bankowa oferuje szeroki wybór kursów i szkoleń w dziedzinach takich jak finanse i rachunkowość języki obce, informatyka, logistyka, marketing czy prawo. W sumie to ponad 200 pozycji, które dodatkowo można dostosować do indywidualnych potrzeb pracodawcy tak, aby kurs lub szkolenie okazały się jak najbardziej użyteczne w codziennej pracy.

Oprócz zagadnień rzeczowych do wymagań klienta można dostosować również czas i miejsce przeprowadzenia kursu, a także prowadzących szkolenia specjalistów. Aby przekonać się o merytorycznej wartości kursów i szkoleń, a także o ich odpowiedniej formie, można zamówić darmowe spotkanie pokazowe.

Kurs lub szkolenie – tylko z certyfikatem

Każdy kurs i szkolenie przeprowadzane przez Wyższą Szkołę Bankową jest potwierdzone certyfikatem. Nie każda instytucja prowadząca kursy i szkolenia oferuje poświadczenie dla pracowników. To bardzo ważne, bo pracownicy, którzy biorą udział w takim kursie lub szkoleniu mają poczucie, że zdobyte wiedzę i umiejętności mogą udowodnić odpowiednim dokumentem.

Nie tylko nauka

W nowocześnie zarządzanych firmach bardzo ważna jest dobra atmosfera pracy, dlatego też Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu w ramach kursów i szkoleń może – na specjalne życzenie klienta – zaoferować poczęstunek kawowy lub pełen catering, aby pracownicy w przerwie między zajęciami mogli w przyjemnej atmosferze porozmawiać i lepiej się poznać, co z pewnością korzystnie wpłynie nie tylko na atmosferę, ale również na efektywność.

Wyższa Szkoła Bankowa w swojej ofercie ma również coraz popularniejsze kursy i szkolenia połączone z integracją zespołu. Przebieg takich spotkań ustala się indywidualnie na potrzeby firmy, która z takiej usługi będzie chciała skorzystać.

Oferta kursów i szkoleń dopasowana do klienta

Wielu pracodawców zdaje sobie sprawę, że bez kursów i szkoleń pracownicy, pomimo chęci i zaangażowania mogą nie osiągać zadowalających rezultatów. Z drugiej strony często pojawia się obawa, że dokształcanie pracowników to duży wydatek. Trzeba go potraktować jako inwestycję, która może zwrócić się z dużą nawiązką. Wychodzą jednak naprzeciw obawom, Wyższa Szkoła Bankowa oferuje konkurencyjne ceny i upusty dla firm, które zechcą skorzystać z oferty kursów i szkoleń. WSB wskaże na możliwości zdobycia dofinansowania do dokształcania pracowników. Z pełną ofertą dla firm z Wrocławia i okolic można się zapoznać na stronie internetowej – http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/szkolenia/szkolenia-i-doradztwo-dla-firm. Warto skontaktować się również osobiście i dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb danej firmy. Dzięki temu kurs lub szkolenie będzie jeszcze bardziej efektywne.

Artykuł sponsorowany.

Organizacja spotkania biznesowego – o czym warto pamiętać

0

Profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone spotkanie biznesowe może przynieść organizatorom oraz uczestnikom wiele korzyści. W zależności od celu, takie jest to świetna okazja do networkingu, wymiany doświadczeń i postawienia podwalin pod wspólne projekty. Dla osiągnięcia planowanych celów ważne jest, aby wydarzenie było dobrze zorganizowane.

Profesjonalne usługi księgowe w Twojej firmie

0

Księgowanie i raportowanie dokumentów dla wielu jest dziś zmorą, odstraszającą od prowadzenia własnej działalności. Jeżeli decydujemy się na prowadzenie firmy, musimy być świadomi obowiązków, jakie są z tym związane. Zakładając niewielką działalność gospodarczą możemy pokusić się o samodzielne prowadzenie księgowanie (jeśli oczywiście mamy na ten temat jakieś pojęcie). Przy średnich lub większych przedsiębiorstwach profesjonalne usługi księgowe są jednak nieuniknione.

Jak dokonać analizy spółki giełdowej w jeden dzień?

Jak dokonać analizy spółki giełdowej w jeden dzień?

Coraz więcej ludzi decyduje się na zainwestowanie zgromadzonego kapitału w celu jego pomnożenia. Dzięki temu możliwe okazuje się przede wszystkim zarabianie bez większego wysiłku w to wkładanego. Istnieje naprawdę szeroki zakres rozlicznych wariantów możliwości zwiększania zarobku.

Niektóre są mniej, inne bardziej ryzykowne, tak czy inaczej wszystkie wymagają pewnego rozeznania na rynku, doświadczenia, a także stosownej wiedzy w danym zakresie i na temat określonej formy inwestowania. Wśród jednego z najbardziej powszechnych rodzajów inwestycji wyróżnić warto natomiast między innymi inwestycje w spółki. Zanim jednak się tego podejmiesz, koniecznie powinieneś przeprowadzić solidną analizę, by nie wpakować się w przysłowiowe maliny.

O tym, w jaki sposób skutecznie przeprowadzić gruntowną weryfikację bezpieczeństwa lokacji swych skrzętnie zebranych środków pieniężnych w konkretną spółki, dowiesz się natomiast bezpośrednio z naszego artykułu. Generalnie powinno to zająć nie dłużej niż jakieś dwa, trzy dni, w zależności od tego ile będziesz mieć na ten cel czasu.

Zrealizowanie wspomnianej tu analizy technicznej powinno się oprzeć na wychwyceniu stosownego momentu na wejście w pozycję. W niniejszym artykule natomiast przedstawimy szeroki zakres wskazówek odnoszących się do inwestowania w spółki notowane na GPW.

Zacznijmy najpierw od wytypowania jednej, określonej spółki. W tym celu konieczne jest wejście na stronę internetową danego podmiotu i dokładne zgłębienie treści na jej temat. Musimy wiedzieć czym się ona zajmuje, na czym bazuje i w czym tkwi sedno jej sukcesu. Później zaś klikamy na stronę przeznaczoną dla inwestorów, przeważnie na własnym, indywidualnym portalu taka spółka powinna mieć odnośnik do tego typu witryn.

Wówczas możesz poczytać kompleksowe wiadomości z zakresu zarówno nowości branżowych, jak także prognoz i zapowiedzi, historię firmy czy też informacje o modelu jej zarządzania. Następny krok do przewertowanie wiadomości w celu znalezienia finansowych danych i spojrzenie na wykresy powiadamiające nas na temat dochodów firmy – jej zysków, bilansu strat.

Jak dokonać analizy spółki giełdowej w jeden dzień?

Będziemy mieć wówczas czarno na białym w jakim kierunku idzie ta firma – czy ma tendencję wzrostową czy też chyli się ku upadkowi bądź aktualnie przeżywa kryzys. Warto uwzględniać również codzienną, stałą lekturę portali finansowych, ale tych rekomendowanych, poprzez które dowiesz się jaki jest pułap zysku netto ROE i ROA danej spółki, która Cię interesuje.

Na takich serwisach www masz sposobność zweryfikowania przepływów pieniężnych, wartości rynkowej podmiotu, w który chcesz inwestować oraz zadłużenia. Wykresy na pewno pozwolą Ci na to, żeby bez większych trudności sprawdzić w przejrzysty sposób rozmaite dane, jakie dadzą obiektywny obraz prosperowania firmy.

Na koniec jeszcze jedna skuteczna porada – sprawdź, jaki jest wykres akcyjny spółki i co za tym idzie popatrz na jej aktualną cenę akcji. Później zaś możesz porównywać te informacje z wiadomościami zgromadzonymi na temat innych spółek.

Jak efektywnie zbierać punkty Payback?

Jak efektywnie zbierać punkty Payback?

W naszym kraju funkcjonuje szereg rozmaitych rodzajów specjalistycznych, masowych pod względem swego charakteru, programów, które uchodzą za tak zwane programy lojalnościowe. Jednym z takich projektów, jaki zrodził się już dawno temu i nadal jest uznawany za jeden z najpowszechniejszych programów, stanowiąc silnie rozpowszechnioną koncepcję, okazuje się wyjątkowo popularny Payback.

W Polsce jest to na dzień dzisiejszy, a w zasadzie już od dłuższego czasu, największy z programów lojalnościowych.

W skład charakteryzowanego tu programu Payback, jaki stanowi temat niniejszego artykułu poradnikowego, wchodzą rozmaici partnerzy. Wśród nich warto postawić chociażby na takich gigantów jak Allegro, Telekomunikacja Polska, Orbis, placówki bankowe, w tym na przykład BZ WBK, sieci telefonii komórkowej typu Orange, znane w kraju hipermarkety, powiedzmy Real, a także sieciowe, renomowane stacje benzynowe, do jakich należy zaliczyć między innymi stacje BP.

Oczywiście to, co wyżej wymieniliśmy to zaledwie garstka partnerów biznesowych, jacy w ostatnim czasie postanowili dołączyć do opisywanego typu programu lojalnościowego, którym jest właśnie Payback. Wśród nich jest też sieć kin, w tym Multikino czy wiele innych podmiotów rozpoznawalnych nie tylko w Polsce, ale ogólnie – gigantycznych koncernów na miarę światową. Jeżeli chodzi o system działania omawianej koncepcji Paybackowej, to w wielkim skrócie rzecz ujmując opiera się ona na zbieraniu punktów.

Po co i co to daje oraz jakie są metody i opcje oraz sposobności takiego zbierania punktów? O tym przekonasz się, zgłębiając się bliżej w poszczególne części naszego tekstu.

Punkty Paybackowe można zbierać naprawdę w bardzo łatwy sposób. Nie jest to w żadnym stopniu skomplikowane, nie wymaga także ze strony członka programu kompletującego owe punkty najmniejszego wysiłku. Korzyści natomiast, jakie z uczestnictwa w tym olbrzymim projekcie wynikają są naprawdę ogromne. Zacznijmy jednak od początku. Otóż program payback daje sposobność zbierania na koncie punktów, a później przekładają się one na rabaty, promocje, zniżki, bony, darmowe nagrody, dostępy do specjalnych ofert, jakie generowane są wyłącznie dla posiadaczy karty Payback.

A teraz nieco konkretów związanych z gromadzeniem wspomnianych punktów. A zatem kiedy jesteś w miejscach, jakie stanowią partnerów przynależnych do programu lojalnościowego, koniecznie miej ze sobą kartę, jaką następnie przekażesz kasjerowi czy ekspedientowi. W przypadku realizowania zakupów przez Internet, z karty Payback także masz sposobność skorzystać.

Nic straconego, że zakupy robisz przez sieć, bowiem jeżeli wybrana przez Ciebie witryna zaliczana jest do grupy partnerów Payback, od razu możesz wybrać opcję, wpisać numer swojej karty i nawet realizując transakcje online, stosowna ilość punktów zostanie Ci doliczona. Jeżeli jednak nie wiesz, kto jest aktualnym partnerem tej koncepcji, wejdź na stronę oficjalną programu Payback i wówczas możesz zorientować się, co i jak. Zarejestruj się, załóż konto, odbierz kartę i uzupełni dane dotyczące Twojego konta, a następnie z własnego konta indywidualnego możesz przekierować się bezpośrednio na witrynę handlowca.

Kartę możesz stosować na przykład podczas płacenia rachunków, powiedzmy mając telefon komórkowy w Orange. Dobrze jest także skorzystać z kuponów, które dostępne są na stronie Payback przeznaczonej dla klubowiczów. Członkowie programu dostają tez systematyczne wiadomości e-mail na swój adres.

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne – część 1?

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne - część 1?

Nie masz pomysłu na to w jaki sposób konkretnie móc powiększyć posiadany aktualnie kapitał? W tym przypadku niesamowicie istotne okazuje się postawienie na stosowne inwestycje.

Nie jest dzisiaj modne przechowywanie zgromadzonej ilości środków pieniężnych, niezależnie od tego, jaka by ona była, w przysłowiowej skarpecie. Koniecznie musimy postawić na naprawdę solidny rodzaj inwestycji, coś co będzie trwałe oraz co okaże się sprawdzonym punktem lokowania naszych pieniędzy.

Świetnym przykładem inwestycji okazuje się postawienie na bardzo dzisiaj modne i szeroko rozpowszechnione fundusze inwestycyjne.

Są one znakomitym rozwiązaniem z perspektywy ludzi, którzy są swego rodzaju laikami w dziedzinie inwestowania. A zatem tyczy się to żółtodziobów bez doświadczenia, którzy chcieliby jednak odważyć się i w pewnym sensie zaryzykować, a co za tym idzie zamienić zyski z lokaty standardowo zakładanej w placówce bankowej na coś poważniejszego i bardziej opłacalnego z finansowego punktu widzenia.

I jak najbardziej, jeżeli będziemy mieć nieco wiedzy, doświadczenia oraz minimum szczęścia, poprzez inwestycje w fundusze inwestycyjne możemy zarobić sporo więcej niż biernie przechowując swoje środki pieniężne na lokacie. Niestety jednak, jak każda podobna transakcja i każdy tej kategorii sposób pomnażania środków, nierzadko wiąże się to z jakimś ryzykiem, to jak będzie ono duże zależne jest od inwestowanej kwoty oraz charakteru naszych inwestycji a także służących temu okoliczności.

Zanim przejdziemy jednakże do konkretu, zacznijmy od wyjaśnienia czym na dobrą sprawę jest fundusz inwestycyjny. Najpowszechniejsze definicje wskazują, iż jest to forma inwestowania wspólnego opierająca się na lokowaniu pieniędzy zbiorowo, masowo. Można w tym zakresie mówić na przykład o wpłatach poprzez papiery wartościowe. Fundusz ma swoich uczestników, którymi mogą być tak różnorodne firmy, jak także miasta, gminy, związki wyznaniowe, stowarzyszenia różnego typu oraz rzecz jasna inwestujący pojedynczo, czyli osoby indywidualne.

Mogą funduszami inwestycyjnymi być zainteresowani także ci, którzy nie mają osobowości prawnej. Generalnie są to swego rodzaju instytucje, które pozwalają nam osiągnąć zysk, a co za tym idzie pobierają od nas w tym celu konkretne prowizje. My zarabiamy, a oni zyskują na naszym zysku. Jeżeli chodzi natomiast o to, jaka może być skala wyników funduszy inwestycyjnych, to zależy to w głównej mierze od panującej na giełdzie koniunktury.

W konsekwencji tego nie bez znaczenia okazuje się też to, czy fundusz opiera się na inwestycji w akcje bądź w obligacje itp.

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne - część 1?

Jeżeli chodzi o to, jakie są możliwości inwestowania w fundusze inwestycyjne, to wyróżnia się ich szereg rodzajów. Są one mocno zróżnicowane chociażby pod względem tego, w co jest inwestowane. Na tej podstawie wyróżnia się między innymi takie formy jak nieruchomości, surowce, akcje i obligacje.

Kolejnym czynnikiem są natomiast miejsca inwestowania – rynki krajowe czy zagraniczne. Ogólnie fundusze tu charakteryzowane dzieli się biorąc pod uwagę typ inwestycji na obligacje, rynku pieniężnego, agresywnego wzrostu, akcji małych spółek, zrównoważone, stabilnego wzrostu.

 

 

ZOBACZ TEŻ