Nowoczesne technologie w edukacji – 5 cech współczesnej szkoły

0
Nowoczesne technologie w edukacji

We współczesnych szkołach pojawiają się nowe innowacyjne technologie, których celem jest zwiększenie efektywności edukacji oraz polepszenie wyników uczniów. Komputery i Internet w szkołach są już standardem, natomiast w wielu placówkach uczniowie mogą korzystać z bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Do kiedy trwa rekrutacja na studia?

0
edukacja

Zarówno maturzyści, jak i osoby, które maturę mają już za sobą, w dużej części zastanawiają się nad wybraniem swojej ścieżki zawodowej. Przepustką do kariery bardzo często są studia. Jeśli masz już wybrany kierunek, warto jednak wiedzieć, w jakim terminie powinieneś zgłosić się na uczelnię, aby nie przegapić końca rekrutacji.

Jak wybrać kierunek studiów?

Wybór kierunków studiów może być dość trudny. Za każdą rejestrację na studia trzeba płacić, dlatego też wielu przyszłych studentów wybiera złożenie papierów na dwa, trzy kierunki. Aby  trafić na uczelnię, na której nam zależy, należy mieć świadomość, kiedy dany uniwersytet czy inna placówka kończy rekrutację, aby odpowiednio zareagować.

W takim przypadku liczy się kwestia priorytetów. Innymi słowny warto zadać sobie pytanie, jakimi kryteriami kierujemy się, wybierając kierunek studiów. Czy ważniejsza jest dla nas pasja, a może możliwości kariery?

W podejmowaniu decyzji może również pomóc wiedza odnośnie kierunków i działania uczelni. Edukacja omawiana w artykułach na abcporady.pl jest tematem, który budzi zainteresowanie wielu z nas. Wybór studiów może mieć wpływ na Twoją dalszą karierę zawodową – warto więc dokładnie  śledzić wszelkie informacje i czytać jak najwięcej o różnego rodzaju kierunkach i możliwościach pracy.

Rekrutacja na studia – pierwsza tura

Każda rekrutacja na studia zaczyna się po maturach, jeśli jednak chodzi o dokładne terminy – nie ma na to pytanie dokładnej odpowiedzi. Każda uczelnia ustala bowiem własny, indywidualny harmonogram w oparciu o wewnętrzne ustalenia. W normalnym trybie, pierwsze rejestracje na uczelnie zaczynają się nawet w połowie maja, jednak zdarza się, że uczelnia otwiera się na wnioski również na początku lipca. Pierwsza tura trwa zazwyczaj do początków lub połowy sierpnia. Następnie weryfikuje się punkty, jakie zebrali kandydaci oraz szacuje, ile miejsc zostało wolnych. Jeśli osoby zakwalifikowane nie przyniosą we wskazanym terminie dokumentów, miejsce zwalnia się i otwierany jest drugi nabór.

Druga tura rekrutacji

Drugi nabór na studia to ostatnia szansa dla maturzystów i innych osób, które chciałyby rozpocząć swoją dalszą przygodę z edukacją. Bardzo wiele osób dostaje się na studia w drugim naborze, dlatego, jeśli nie uda Ci się zakwalifikować na wymarzoną uczelnię w pierwszym terminie, nie warto się tym stresować.

Termin ogłoszenia drugiej tury składania papierów na studia w dużej mierze uzależniony jest od tego, ile osób nie doniosło dokumentów podczas I tury rekrutacji. Drugi nabór odbywa się praktycznie tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego i również zależy od uczelni. Najczęściej zaczyna się pod koniec sierpnia lub na początku września i trwa nawet do 1 października.

Pamiętajmy także, że każdy kierunek posiada listę rezerwową. Jeśli złożyłeś już papiery w pierwszej turze, a miejsce akurat się zwolni, możesz oczekiwać telefonu z dziekanatu. W takim przypadku będziesz mieć określony czas na doniesienie dokumentów na wybraną przez Ciebie uczelnię.

Kredyt na zakup Volkswagena – wysokość rat, wkład własny i pozostałe warunki

0
Kredyt na zakup Volkswagena

Zakup nowego auta nie zdarza się w naszym kraju szczególnie często, jednak statystycznie – kupujemy nowy samochód coraz częściej niż nawet dekadę temu. Dla wielu kierowców moment zakupu nowego samochodu następuje co 3-6 lat. Ponieważ zakup pojazdu z salonu może być zbyt dużym obciążeniem dla kieszeni polskich kierowców, wiele osób decyduje się na wybór różnych form finansowania. Do takich należą kredyty na zakup samochodu, po które chętnie sięgają osoby planujące zakup volkswagena. Poniżej podpowiadamy nieco więcej w tym temacie, skupiając się na tym – jak odnaleźć ofertę kredytową na najkorzystniejszych warunkach.

O popularności samochodów Volkswagen w Polsce

Volkswagen to marka zyskującą na popularności nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie. W ubiegłym roku (2020) firma ta zwiększyła wysokość swoich obrotów w sprzedaży pojazdów konwencjonalnych osobowych, jak i modeli elektrycznych. Nawet rozwijająca się epidemia nie obniżyła przychodów firmy, która uzyskała świetny wynik finansowy w skali globalnej, europejskiej jak i polskiej.

W skali naszego kraju, marki wchodzące w skład grupy Volkswagen zwiększyły udział w rynku do poziomu a 28 procent. W całym 2020 roku sprzedano również ponad 120 tysięcy pojazdów. Warto podkreślić, że choć funkcjonowanie salonów sprzedaży było przez ten czas bardzo ograniczone, to jednak grupie Volkswagen Polska udało się wyjść obronnymi rękoma z pandemicznej sytuacji na rynku pojazdów osobowych. Obecnie, jedną z głównych dyrektyw rozwojowych firmy jest zwiększenie produkcji i sprzedaży osobowych samochodów elektrycznych, które cieszą się rosnącą popularnością również w naszym kraju.

Kredyt na zakup Volkswagena – z niskimi ratami!

Kredyt to jedna z najchętniej wybieranych form finansowania zakupu nowego samochodu. Kredyt dedykowany na ten cel jest udzielany przez różne instytucje finansowe, w tym przede wszystkim przez banki. Głównym i kluczowym elementem umowy kredytowej jest wysokość miesięcznych rat, które będziesz mieć do spłacenia. Kredyty z wyjątkowo niskimi ratami mogą być nawet 2-krotnie korzystniejsze cenowo niż ich konwencjonalne odpowiedniki.

Sposobem na ich obniżenie jest wybór kredytu z wartością końcową rynkową. W takim wypadku spłacane przez ciebie raty będą odpowiadać nieaktualnej wartości samochodu, ale wartości spodziewanej, którą będzie on przedstawiał pod koniec trwania umowy kredytowej. Ponadto, kredyty z rynkową wartością końcową odznaczają się brakiem wkładu własnego. Często, taka oferta kredytowa dotyczy właśnie modeli pojazdów Volskwagen.

Okres obowiązywania kredytu może wynosić od 24 do nawet 60 miesięcy. Niektóre oferty kredytowe pozwalają na wybór sposobu zakończenia umowy, a także na oddanie samochodu przez klienta jeszcze przed wygaśnięciem czasu trwania umowy kredytowej. Wówczas, to firma udzielająca kredytu (a nie jego biorca) jest obarczona koniecznością odnalezienia nowego nabywcy dla danego pojazdu.

Jeśli interesuje cię poznanie dokładnych kosztów związanych z nawiązaniem umowy kredytowej, warto skorzystać z pomocy i zaglądnąć w bank kierowcy – jest to bank informacji zlokalizowanych w jednym miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego na temat oferowanych kredytów na zakup samochodów Volskwagena.

Kurs języka włoskiego za pomocą fiszek – jak to działa w praktyce?

0
Kurs języka włoskiego za pomocą fiszek

Samodzielna nauka języka zawsze jest wyzwaniem, co nie znaczy, że nie jest skuteczna. Największą przeszkodą w takiej sytuacji jest najczęściej brak sprawnej organizacji i systematyki. Są na szczęście proste i skuteczne metody nauki, które sprawiają, że wszystko może przebiegać sprawnie i gładko. Jedną z najprostszych są fiszki, które doskonale sprawdzają się także jako kurs języka włoskiego. Co istotne, możemy dopasować je zarówno pod kątem stopnia trudności, jak i konkretnego celu, który dzięki nim chcemy osiągnąć.

Jakie fiszki wybrać?

Zanim przejdziemy do tego, jakie fiszki wybrać do nauki języka włoskiego, warto wspomnieć, czym w ogóle one są. Fiszki to z reguły kartoniki niewielkich rozmiarów, służące do zapamiętywania i powtarzania znajdujących się na nich informacji. W przypadku fiszek językowych z jednej strony posiadają one zazwyczaj słówko lub zwrot w języku polskim, a na odwrocie jego odpowiednik w języku obcym. Przy czym na fiszce mogą znajdować się również inne informacje, np. przykładowe zastosowanie konkretnego słowa czy zwrotu w zdaniu.

Gotowe fiszki z włoskim kursem językowym dostępne są w kilku różnych zestawach. Dzięki temu każdy może wybrać stopień zaawansowania językowego, od którego chce zacząć naukę, np. :

  • rozpoczynający naukę (poziom A1),
  • początkujący (poziom A2),
  • średnio zaawansowany (poziom B1),
  • wyższy średnio zaawansowany (poziom B2).

To jednak nie koniec, ponieważ kurs języka włoskiego przy pomocy fiszek na nauce słówek się nie kończy. Do wyboru mamy także fiszki pomagające w nauce gramatyki – np. włoskie czasowniki dla początkujących oraz konwersacje włoskie. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowe narzędzie dydaktyczne, dzięki któremu możemy uczyć się języka w wielowarstwowy sposób.

Kompleksowy kurs języka włoskiego fiszki plus aplikacja online

kurs języka włoskiego fiszki

Fiszki językowe dostępne są zarówno w postaci tradycyjnej, czyli papierowej, jak i w postaci aplikacji online. W pierwszym przypadku są to zazwyczaj tekturowe kartoniki. W jednym zestawie fiszek może być ich kilkaset. Przy czym warto nadmienić, że najskuteczniejszą formą nauki z tradycyjnych fiszek jest zastosowanie pudełka MEMOBOX, które jest wyposażone w przegródki ułatwiające sprawne zorganizowanie całej nauki i systemu powtórek.

Aplikacja fiszki online pozwala natomiast na naukę z wykorzystaniem komputera lub urządzeń mobilnych. Zasada jej działania jest taka sama, jak w przypadku fiszek, z tym że wszystko odbywa się na ekranie komputera, smartfona lub tableta.

Nagrania audio z włoskim native speakerem

Gotowy kurs języka włoskiego z fiszek dostępny jest również wraz z serią nagrań audio z włoskim native speakerem. Dzięki temu, obok nauki słówek, zwrotów, zasad gramatycznych i konwersacji, możemy również osłuchać się z językiem i popracować nad poprawną wymową. Jak widać, nauka języka włoskiego za pomocą fiszek jest prosta, tania i skuteczna. Wymaga jedynie determinacji i systematyczności. A tym, co sprawia, że jest szczególnie przyjemna to fakt, że na naukę nie musimy poświęcać zbyt dużo czasu, ponieważ przeglądanie fiszek jest szybkie i wygodne. Natomiast nagrań można słuchać w drodze do szkoły czy pracy, wykonując codzienne obowiązki domowe lub w czasie aktywności fizycznej.

Kurs języka niemieckiego – na co zwrócić uwagę?

0
Kurs języka niemieckiego

Umiejętność posługiwania się językiem niemieckim jest wyjątkowo ceniona na rynku pracy. Ze względu na stosunki gospodarcze z zachodnimi sąsiadami, znajomość tej mowy jest poszukiwana wśród pracowników różnych sektorów. Kurs języka niemieckiego to chętnie wybierana forma nauki. Na co zwrócić uwagę planując wzięcie udziału w takich zajęciach?

Rozwój fotowoltaiki

0
Rozwój fotowoltaiki

Fotowoltaika to inaczej dziedzina techniki, której zadaniem jest zajmowanie się przemianą energii z promieni słonecznych na prąd stały. Jednym słowem jest to przykład źródła energii odnawialnej. Taka zielona energia jest dzisiaj już ogólnie dostępna. Każdy kto zdecyduje się na montaż fotowoltaiki może z niej bez problemu korzystać. Jednak by była ona skuteczna musi być dobrze zamontowana.

Niania pilnie poszukiwana!

0
Niania pilnie poszukiwana

Średnio co trzeci rodzić dziecka powyżej jednego roku potrzebuje niani. Dlaczego? Nawet wtedy, gdy dzieci wybierają się do żłobka lub do przedszkola potrzebna jest dodatkowa opieka w dni, kiedy dziecko się rozchoruje i musi zostać w domu, a praca rodziców nie zawsze pozwala na takie rozwiązanie. Dlatego też warto korzystać z pomocy doświadczonych, dyspozycyjnych opiekunek, które chętnie służą pomocą i swoim czasem. Gdzie można je znaleźć? Ile trzeba zapłacić niani za godzinę?

Dlaczego nauka inwestowania na Forex jest tak ważna?

0
Dlaczego nauka inwestowania na Forex jest tak ważna

Na rynku walutowym wielu inwestorów traci swój kapitał. Karmieni wizją łatwych pieniędzy bardzo szybko rozstają się ze swoimi środkami. Z czego to wynika? Przede wszystkim należy tu winić nieumiejętność gry na rynku Forex. Bardzo często darmowe materiały, które można znaleźć w internecie to bardzo często tylko półprawdy. Warto zatem poznać przynajmniej niektóre meandry inwestowania na rynku Forex. Mając solidną bazę, doświadczenie trzeba już zdobywać w handlu na realnym rachunku.

Jaka może być praca na urlopie wychowawczym?

0
praca na urlopie wychowawczym
Fot. Pexels.com

Urlop wychowawczy często jest mało wypoczynkowy. Opieka nad dzieckiem może być bardzo wyczerpująca. Jednak niektóre mamy nie są w stanie zajmować się jedynie dzieckiem. Praca na urlopie wychowawczym jest dla nich bardzo ważna. Co mówi o tym prawo? Jakie są opcje zdalnego zatrudnienia?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/praca-na-urlopie-wychowawczym/

Prawo, a praca na urlopie wychowawczym

Podczas urlopu wychowawczego można zarówno szkolić się czyli brać udział w różnego rodzaju kursach, studiach podyplomowych i innych formach zdobywania wiedzy. Możliwe jest także założenie własnej działalności gospodarczej, a także podjęcie pracy.

Warunkiem w przypadku każdej z tych opcji jest osobista opieka nad dzieckiem. Jeśli będziemy chcieli, aby poszło do żłobka nie będziemy mogli być dłużej na urlopie wychowawczym. Jak można łączy opiekę nad dzieckiem i pracę? Chociażby poprzez pracę zdalną czy wykonywanie pojedynczych zleceń.

Praca na urlopie wychowawczym z domu

Pierwsza rzecz o jakiej warto pomyśleć to czy praca, którą obecnie wykonujesz może być wykonywana zdalnie w formie pojedynczych zleceń? W przypadku takich zawodów jak graficzka, programistka czy copywriterka jest to jak najbardziej możliwe. Oczywiście nie jest to zamknięta lista. Takich zawodów jest o wiele więcej.

Warto sprawdzić ile zajmuje Ci jedno zlecenie np. tekst, grafika, strona internetowa. Następnie zarejestruj się na portalach z ogłoszeniami dla freelancerów i działaj. Poza serwisami dedykowanych freelancerom pracy możesz szukać także na Facebooku w różnego rodzaju grupach z ogłoszeniami. Pamiętaj, że w pracy na własny rachunek najczęściej potrzebne jest portfolio.

Kolejną opcją jest skorzystanie z programów afiliacyjnych. Jako mama możesz polecać chociażby produkty dla dzieci, które sama sprawdziłaś i wiesz, że się sprawdzają. Poza polecaniem znajomym możesz założyć własny blog oraz media społecznościowe i tak udostępniać linki do sklepów.

 

Praca na urlopie wychowawczym może okazać się trudna. Jeśli jednak jest to coś na co chcesz poświęcić swój czas, śmiało. Istnieje wiele opcji, z których możesz skorzystać. Kto wie, może działania jakie podejmiesz na urlopie wychowawczym będą początkiem powstania własnej firmy?

Zobacz też: http://www.cwanywilk.pl/cechy-lidera-czym-odznacza-sie-dobry-lider/

Nieruchomości na sprzedaż – Bydgoszcz

Nieruchomości na sprzedaż Bydgoszcz

Od lat jest zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Ludzie chętnie je kupują, ponieważ chcą posiadać swoje własne cztery kąty. Często bierzemy kredyt hipoteczny po to, żeby spełnić marzenie o posiadaniu mieszkania. Nie ma znaczenia, w jakiej miejscowości żyjemy. W każdej znajdziemy mieszkania na sprzedaż.

ZOBACZ TEŻ