Przybory i akcesoria szkolne

0
Przybory i akcesoria szkolne

Już niedługo należy zacząć gromadzić wyprawkę dla uczniów. Przybory i akcesoria szkolne są niezbędne, by w pełni móc skupić się na zadaniach i robić potrzebne notatki. Nieco innego wyposażenia będzie potrzebować uczeń szkoły podstawowej, a innego uczeń liceum czy technikum. Co koniecznie trzeba nabyć, a które akcesoria są opcjonalne?

Historia ciekawa. Nauka inaczej

0

Historia przez jednych jest uwielbiana, przez innych z kolei znienawidzona. Uczniowie w szkole podczas lekcji nerwowo spoglądają na zegarek, wyczekując z niecierpliwością przerwy lub wpatrzeni w nauczyciela chłoną wiedzę jak gąbka. Z jakiego powodu historia należy do tych przedmiotów, których uczyć się chce niewielu młodych ludzi? Problemem nie jest brak zainteresowania przeszłością, natomiast forma przekazywania wiedzy.

Setki dat i wydarzeń, epoki, których charakter trudno jest zrozumieć, wojny światowe i domowe, władcy Polski i innych krajów, zmiany polityczne i wiele innych zagadnień – historia jest przedmiotem wymagającym dużej uwagi. Uczniowie nie darzą jej sympatią, ponieważ wielu rzeczy trzeba po prostu nauczyć się w domu, siedząc nad książką, czytając i potocznie mówiąc, „wkuwając” do głowy. „Nauczyć, zdać, zapomnieć”, nie to jest jednak celem edukacji. Jak zatem zainteresować młodego człowieka historią i uwolnić go od powszechnie przyjętych przekonań i obowiązujących w społeczeństwie stereotypów?

Lekcja historii w terenie

„Wycieczka” to słowo potrafi wybudzić na lekcji ucznia z najbardziej głębokiego snu. To doskonała okazja ku temu, aby spędzić czas z kolegami i opuścić kilka dni szkoły. Dla nauczyciela to szansa, aby pokazać uczniom coś więcej, niż tylko kartki podręcznika. Zamki, pomniki i muzea nie zawsze wzbudzają ogromny entuzjazm u młodych ludzi. Okazuje się jednak, że wielu z nich z zaangażowaniem słucha przewodnika i zapamiętuje znacznie więcej niż z lekcji historii w szkole.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Uczniowie potrzebują zmian, świeżości, nie lubią monotonii i stagnacji. Jeżeli coś się powtarza przez dłuższy czas, jest dla nich po prostu nudne. Nauczyciel opowiadający o kolejnej taktyce podczas I wojny światowej w ten sam sposób nie zawsze spotyka się z uwagą uczniów. Odskocznią od codziennych zajęć mogą być spotkania z innymi historykami, specjalistami w konkretnych dziedzinach, żołnierzami i ludźmi ze świata polityki.

Na „dużym” ekranie

Filmy są coraz częściej wykorzystywane podczas lekcji historii, wciąż jednak zbyt rzadko. Na próżno jest szukać młodych ludzi, którzy nie lubią chodzić do kina czy też oglądać filmów z przyjaciółmi. Nie są to oczywiście pozycje historyczne, ale jednak sama forma przekazu wiedzy może przypaść im do gustu. Chcąc, aby jednak lekcja filmowa była efektywna i przyniosła pożądane korzyści, nie może polegać jedynie na włączeniu filmu. Nauczyciel powinien przygotować angażujące pytania, quizy, a może nawet konkursy sprawdzające wiedzę uczniów. To zwiększy ich uwagę oraz zmusi do oglądania filmu z większym zaangażowaniem.

Historia z…kiosku

Każda forma przekazu wiedzy jest dla ucznia bardziej interesująca niż opowiadanie nauczyciela. Warto wykorzystać dostępne materiały, które mogą urozmaicić lekcję, a także zmotywować ucznia do poszerzania swojej wiedzy z historii w domu. Przykładem może być kolekcja Władcy Polski, książki przedstawiające sylwetki królów, książąt i prezydentów, ich losy i ważne wydarzenia z przeszłości. Kolekcja Władcy Polski obejmuje biografie z wydarzeniami, które miały kluczowy wpływ na losy naszego kraju. W tomach znajdują się noty biograficzne, teksty źródłowe, mapy Polski, godła, symbole, insygnia, informacje o prowadzonych wojnach i toczących się konfliktach, a także informacje o wydarzeniach politycznych oraz życiu rodzinnym władców. Ponadto, książki Władcy Polski zostały uzupełnione o barwne ilustracje, naklejki z władcami Polski i ciekawe zdjęcia. Kolekcja dostępna jest na stronie internetowej Kiosk.ruch.com.pl i może stanowić pomoc naukową i dodatkowy materiał podczas lekcji historii, jak też źródło wiedzy poszerzanej w domu.

Gazeta online – propozycja dla ludzi XXI wieku

0

Nie jest prawdą to, że wraz z rozpowszechnieniem się Internetu człowiek przestał czytać gazety i czasopisma. Jedyne, co uległo zmianie to ich forma. Coraz chętniej wybieraną jest gazeta online, która w znaczącym stopniu ułatwia codzienny dostęp do prasy i umożliwia czytanie tym, którzy spotykają się każdego dnia z różnego rodzaju ograniczeniami – brak czasu czy możliwości codziennej wizyty w osiedlowym kiosku.

Gazeta online stanowi alternatywę dla prasy drukowanej, którą kiedyś można było zakupić jedynie w sklepie lub kiosku. Tempo życia współczesnego człowieka jednak przyspieszyło, jego dzień wygląda obecnie inaczej, a brak czasu na rozrywkę pozbawia go możliwości spędzania wolnego czasu tak, jak preferuje najbardziej. Kogo największym sprzymierzeńcem i przyjacielem jest dzisiaj gazeta online?

Ludzi żyjących w ciągłym biegu

Szybka kawa rano, drugie śniadanie zakupione w drodze do pracy i godziny spędzone za biurkiem i na biznesowych spotkania…po pracy czekają na nas jeszcze obowiązki w domu, sklepy i kioski z prasą są dla nas praktycznie niezauważalne. Gazeta online jest elektroniczną formą prasy, którą można zakupić przez Internet nawet po godzinach pracy sklepów. Przykładem jest strona internetowa Prenumerata.ruch.com.pl, dzięki której możliwe jest zamówienie prenumeraty przez Internet. Gazetę mamy zawsze przy sobie, na smartfonie, tablecie lub laptopie.

Osób starszych

Seniorzy ze względów zdrowotnych nie zawsze mogą pozwolić sobie na codzienny spacer do kiosku po prasę codzienną. Dla wielu to duży wysiłek, dlatego zakupy robią raz bądź dwa razy w tygodniu. Warto podkreślić, że współczesny senior coraz bardziej zaprzyjaźnia się z nowoczesną technologią, dostrzegając jej ogromne zalety. Gazeta online będzie więc dla niego dużym ułatwieniem i pozwoli być na bieżąco z informacjami ze świata, jak też dostarczy rozrywki, czego przykładem są tematyczne magazyny dotyczące kuchni, motoryzacji, kultury i religii.

Dzieci i młodzieży

Możliwość czytania komiksów i czasopism na smartfonie lub tablecie może być dużą motywacją dla młodego człowieka, aby móc sięgnąć po ciekawy artykuł w gazecie. Młodzież podąża za najnowszymi trendami, korzysta z tego, co modne, nie chce pozostać nawet krok za postępem technologicznym. Gazeta online doskonale sprawdzi się również jako zachęta do częstszego czytania. Powstaje wiele projektów mających na celu wzrost zainteresowania dzieci i młodzieży książkami i czasopismami. Chcąc wypracować nawyk czytania u młodego człowieka, trzeba mu pokazać, że może to robić inaczej, korzystając z urządzeń mobilnych.

Czytających dużo i często

Gazety w formie papierowej zajmują dużo miejsca w mieszkaniu, niektórzy mają na nie przeznaczone nawet specjalne półki. Sterty makulatury zbierają kurz, jednak trudno jest zrezygnować z kolejnego numeru ulubionego czasopisma czy też pozbyć się numeru, w którym znajduje się ciekawy artykuł. Gazeta online nie zajmuje miejsca na półkach i w szafkach, a jedynie na dysku komputera lub pamięci smartfona i tabletu. Ponadto, zawsze mamy przy sobie wszystkie numery czasopism i gazet, możemy czytać w podróży, w drodze do pracy, w przerwie lunchowej i odpoczynku w parku. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy czytają dużo i często.

Coraz więcej wydawców decyduje się na elektroniczną formę swoich czasopism i gazet. Jest to uwarunkowane zmianą nawyków współczesnego społeczeństwa. Dostosowują się do panujących trendów, jak i  nowych przyzwyczajeń.

Plusy nauki języków obcych

0

W dzisiejszych czasach trzeba znać przynajmniej jeden język obcy, by być atrakcyjnym na rynku pracy. Niestety coraz częściej sama znajomość języka angielskiego nie wystarcza. By liczyć na awans i swobodnie się komunikować warto znać jeszcze jeden dodatkowy język.

Krzyżówki biblijne. Nowoczesna edukacja religijna

0

Przekazywanie dzieciom wartości religijnych jest trudnym zadaniem. Nauka religii może być dla nich zbyt skomplikowana, a biblijne opowieści zawiłe i trudne do zrozumienia. Na szczęście istnieją nowoczesne sposoby na zainteresowanie dzieci religią.

W jaki sposób agencje interaktywne tworzą strony www?

0

Jeśli planujesz zlecić stworzenie strony www dla swojego biznesu, agencja digital to miejsce, które pomoże ci w realizacji tego zadania. Strony internetowe tworzą różnego typu specjaliści. Jednak tylko profesjonalista z doświadczeniem zapewni atrakcyjny wygląd, dostępność na różnych urządzeniach mobilnych oraz długofalowe wsparcie w promocji w ramach marketingu internetowego.

Rozpocznij naukę języków obcych w nowoczesnej szkole językowej!

0

Doskonale wiadomo, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędna nie tylko do zdobycia wymarzonej pracy, ale także do codziennej komunikacji. Właśnie dlatego niektórzy uznają, że język angielski przestał już być uważany za obcy. Dla osób mieszkających w dużych miastach, pracujących w międzynarodowych korporacjach, posługiwanie się językiem angielskim to już codzienność. W dzisiejszych czasach, również rodzice, już od pierwszych lat życia pociechy starają się jej zapewnić kontakt z innymi językami niż rodzimy polski. Umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim, hiszpańskim, niemieckim czy włoskim może w przyszłości ułatwić im życie, dać więcej pewności siebie w rozmowie z cudzoziemcami oraz otworzyć ich samych na nowe możliwości. Najbardziej uniwersalnym językiem jest angielski, jednak to nie wszystko! Jeśli chcesz poznać bogatą kulturę innych państw, warto wybrać profesjonalną szkołę językową, która posiada bogatą ofertę nauczania, dopasowaną do wieku i oczekiwań swoich kursantów.

DEPRESJA NASTOLATKA – CHOROBA CZY PROBLEMY OKRESU DOJRZEWANIA

0

Wszyscy wiemy, że nastolatki miewają swoje humory, swoje dąsy i problemy, które dla nas, dorosłych, problemami nie są. Ciągle narzekają, nic im się nie chce, na niczym im nie zależy. Pytanie czy zawsze ma to związek ze zmianami, jakie zachodzą w okresie dojrzewania w ich psychice i ciele? Otóż nie. Często są to pierwsze objawy depresji, która niezauważona, w odpowiednim momencie będzie im towarzyszyć w dorosłym życiu. Jak nie przeoczyć tego, co ważne tłumaczy pani psycholog Anna Reszka, koordynator Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego

Jak zostać audytorem?

0

Aby rozpocząć karierę na stanowisku audytora należy posiadać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Odpowiednie kwalifikacje można zdobyć na specjalistycznym kursie ISO organizowanym przez jednostkę certyfikacyjną. Audytor musi przede wszystkim doskonale znać normę, którą zamierza kontrolować. Ponadto niezbędne jest też posiadanie wiedzy merytorycznej dotyczącej przeprowadzania audytu oraz umiejętności praktycznych w tym zakresie. Bardzo ważne jest dobre rozumienie roli audytora oraz umiejętność rozwiązywania problemów, które wynikają z pełnionych obowiązków. Kurs ISO pozwala na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też przedyskutowanie trudności z wieloletnimi praktykami oraz wykonanie ćwiczeń praktycznych.

Angielski – jak szybko nauczyć się języka?

0

Nauka języków obcych jednym przychodzi z łatwością, a inni muszą poświęcić jej nieco więcej czasu. Jednak co jeśli go nie mamy i szybko musimy nauczyć się chociaż podstawowych zwrotów? Istnieje proste rozwiązanie tego problemu – kursy wakacyjne.

ZOBACZ TEŻ