Profesjonalne usługi księgowe w Twojej firmie

0

Księgowanie i raportowanie dokumentów dla wielu jest dziś zmorą, odstraszającą od prowadzenia własnej działalności. Jeżeli decydujemy się na prowadzenie firmy, musimy być świadomi obowiązków, jakie są z tym związane. Zakładając niewielką działalność gospodarczą możemy pokusić się o samodzielne prowadzenie księgowanie (jeśli oczywiście mamy na ten temat jakieś pojęcie). Przy średnich lub większych przedsiębiorstwach profesjonalne usługi księgowe są jednak nieuniknione.

Jak dokonać analizy spółki giełdowej w jeden dzień?

Jak dokonać analizy spółki giełdowej w jeden dzień?

Coraz więcej ludzi decyduje się na zainwestowanie zgromadzonego kapitału w celu jego pomnożenia. Dzięki temu możliwe okazuje się przede wszystkim zarabianie bez większego wysiłku w to wkładanego. Istnieje naprawdę szeroki zakres rozlicznych wariantów możliwości zwiększania zarobku.

Niektóre są mniej, inne bardziej ryzykowne, tak czy inaczej wszystkie wymagają pewnego rozeznania na rynku, doświadczenia, a także stosownej wiedzy w danym zakresie i na temat określonej formy inwestowania. Wśród jednego z najbardziej powszechnych rodzajów inwestycji wyróżnić warto natomiast między innymi inwestycje w spółki. Zanim jednak się tego podejmiesz, koniecznie powinieneś przeprowadzić solidną analizę, by nie wpakować się w przysłowiowe maliny.

O tym, w jaki sposób skutecznie przeprowadzić gruntowną weryfikację bezpieczeństwa lokacji swych skrzętnie zebranych środków pieniężnych w konkretną spółki, dowiesz się natomiast bezpośrednio z naszego artykułu. Generalnie powinno to zająć nie dłużej niż jakieś dwa, trzy dni, w zależności od tego ile będziesz mieć na ten cel czasu.

Zrealizowanie wspomnianej tu analizy technicznej powinno się oprzeć na wychwyceniu stosownego momentu na wejście w pozycję. W niniejszym artykule natomiast przedstawimy szeroki zakres wskazówek odnoszących się do inwestowania w spółki notowane na GPW.

Zacznijmy najpierw od wytypowania jednej, określonej spółki. W tym celu konieczne jest wejście na stronę internetową danego podmiotu i dokładne zgłębienie treści na jej temat. Musimy wiedzieć czym się ona zajmuje, na czym bazuje i w czym tkwi sedno jej sukcesu. Później zaś klikamy na stronę przeznaczoną dla inwestorów, przeważnie na własnym, indywidualnym portalu taka spółka powinna mieć odnośnik do tego typu witryn.

Wówczas możesz poczytać kompleksowe wiadomości z zakresu zarówno nowości branżowych, jak także prognoz i zapowiedzi, historię firmy czy też informacje o modelu jej zarządzania. Następny krok do przewertowanie wiadomości w celu znalezienia finansowych danych i spojrzenie na wykresy powiadamiające nas na temat dochodów firmy – jej zysków, bilansu strat.

Jak dokonać analizy spółki giełdowej w jeden dzień?

Będziemy mieć wówczas czarno na białym w jakim kierunku idzie ta firma – czy ma tendencję wzrostową czy też chyli się ku upadkowi bądź aktualnie przeżywa kryzys. Warto uwzględniać również codzienną, stałą lekturę portali finansowych, ale tych rekomendowanych, poprzez które dowiesz się jaki jest pułap zysku netto ROE i ROA danej spółki, która Cię interesuje.

Na takich serwisach www masz sposobność zweryfikowania przepływów pieniężnych, wartości rynkowej podmiotu, w który chcesz inwestować oraz zadłużenia. Wykresy na pewno pozwolą Ci na to, żeby bez większych trudności sprawdzić w przejrzysty sposób rozmaite dane, jakie dadzą obiektywny obraz prosperowania firmy.

Na koniec jeszcze jedna skuteczna porada – sprawdź, jaki jest wykres akcyjny spółki i co za tym idzie popatrz na jej aktualną cenę akcji. Później zaś możesz porównywać te informacje z wiadomościami zgromadzonymi na temat innych spółek.

Jak efektywnie zbierać punkty Payback?

Jak efektywnie zbierać punkty Payback?

W naszym kraju funkcjonuje szereg rozmaitych rodzajów specjalistycznych, masowych pod względem swego charakteru, programów, które uchodzą za tak zwane programy lojalnościowe. Jednym z takich projektów, jaki zrodził się już dawno temu i nadal jest uznawany za jeden z najpowszechniejszych programów, stanowiąc silnie rozpowszechnioną koncepcję, okazuje się wyjątkowo popularny Payback.

W Polsce jest to na dzień dzisiejszy, a w zasadzie już od dłuższego czasu, największy z programów lojalnościowych.

W skład charakteryzowanego tu programu Payback, jaki stanowi temat niniejszego artykułu poradnikowego, wchodzą rozmaici partnerzy. Wśród nich warto postawić chociażby na takich gigantów jak Allegro, Telekomunikacja Polska, Orbis, placówki bankowe, w tym na przykład BZ WBK, sieci telefonii komórkowej typu Orange, znane w kraju hipermarkety, powiedzmy Real, a także sieciowe, renomowane stacje benzynowe, do jakich należy zaliczyć między innymi stacje BP.

Oczywiście to, co wyżej wymieniliśmy to zaledwie garstka partnerów biznesowych, jacy w ostatnim czasie postanowili dołączyć do opisywanego typu programu lojalnościowego, którym jest właśnie Payback. Wśród nich jest też sieć kin, w tym Multikino czy wiele innych podmiotów rozpoznawalnych nie tylko w Polsce, ale ogólnie – gigantycznych koncernów na miarę światową. Jeżeli chodzi o system działania omawianej koncepcji Paybackowej, to w wielkim skrócie rzecz ujmując opiera się ona na zbieraniu punktów.

Po co i co to daje oraz jakie są metody i opcje oraz sposobności takiego zbierania punktów? O tym przekonasz się, zgłębiając się bliżej w poszczególne części naszego tekstu.

Punkty Paybackowe można zbierać naprawdę w bardzo łatwy sposób. Nie jest to w żadnym stopniu skomplikowane, nie wymaga także ze strony członka programu kompletującego owe punkty najmniejszego wysiłku. Korzyści natomiast, jakie z uczestnictwa w tym olbrzymim projekcie wynikają są naprawdę ogromne. Zacznijmy jednak od początku. Otóż program payback daje sposobność zbierania na koncie punktów, a później przekładają się one na rabaty, promocje, zniżki, bony, darmowe nagrody, dostępy do specjalnych ofert, jakie generowane są wyłącznie dla posiadaczy karty Payback.

A teraz nieco konkretów związanych z gromadzeniem wspomnianych punktów. A zatem kiedy jesteś w miejscach, jakie stanowią partnerów przynależnych do programu lojalnościowego, koniecznie miej ze sobą kartę, jaką następnie przekażesz kasjerowi czy ekspedientowi. W przypadku realizowania zakupów przez Internet, z karty Payback także masz sposobność skorzystać.

Nic straconego, że zakupy robisz przez sieć, bowiem jeżeli wybrana przez Ciebie witryna zaliczana jest do grupy partnerów Payback, od razu możesz wybrać opcję, wpisać numer swojej karty i nawet realizując transakcje online, stosowna ilość punktów zostanie Ci doliczona. Jeżeli jednak nie wiesz, kto jest aktualnym partnerem tej koncepcji, wejdź na stronę oficjalną programu Payback i wówczas możesz zorientować się, co i jak. Zarejestruj się, załóż konto, odbierz kartę i uzupełni dane dotyczące Twojego konta, a następnie z własnego konta indywidualnego możesz przekierować się bezpośrednio na witrynę handlowca.

Kartę możesz stosować na przykład podczas płacenia rachunków, powiedzmy mając telefon komórkowy w Orange. Dobrze jest także skorzystać z kuponów, które dostępne są na stronie Payback przeznaczonej dla klubowiczów. Członkowie programu dostają tez systematyczne wiadomości e-mail na swój adres.

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne – część 1?

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne - część 1?

Nie masz pomysłu na to w jaki sposób konkretnie móc powiększyć posiadany aktualnie kapitał? W tym przypadku niesamowicie istotne okazuje się postawienie na stosowne inwestycje.

Nie jest dzisiaj modne przechowywanie zgromadzonej ilości środków pieniężnych, niezależnie od tego, jaka by ona była, w przysłowiowej skarpecie. Koniecznie musimy postawić na naprawdę solidny rodzaj inwestycji, coś co będzie trwałe oraz co okaże się sprawdzonym punktem lokowania naszych pieniędzy.

Świetnym przykładem inwestycji okazuje się postawienie na bardzo dzisiaj modne i szeroko rozpowszechnione fundusze inwestycyjne.

Są one znakomitym rozwiązaniem z perspektywy ludzi, którzy są swego rodzaju laikami w dziedzinie inwestowania. A zatem tyczy się to żółtodziobów bez doświadczenia, którzy chcieliby jednak odważyć się i w pewnym sensie zaryzykować, a co za tym idzie zamienić zyski z lokaty standardowo zakładanej w placówce bankowej na coś poważniejszego i bardziej opłacalnego z finansowego punktu widzenia.

I jak najbardziej, jeżeli będziemy mieć nieco wiedzy, doświadczenia oraz minimum szczęścia, poprzez inwestycje w fundusze inwestycyjne możemy zarobić sporo więcej niż biernie przechowując swoje środki pieniężne na lokacie. Niestety jednak, jak każda podobna transakcja i każdy tej kategorii sposób pomnażania środków, nierzadko wiąże się to z jakimś ryzykiem, to jak będzie ono duże zależne jest od inwestowanej kwoty oraz charakteru naszych inwestycji a także służących temu okoliczności.

Zanim przejdziemy jednakże do konkretu, zacznijmy od wyjaśnienia czym na dobrą sprawę jest fundusz inwestycyjny. Najpowszechniejsze definicje wskazują, iż jest to forma inwestowania wspólnego opierająca się na lokowaniu pieniędzy zbiorowo, masowo. Można w tym zakresie mówić na przykład o wpłatach poprzez papiery wartościowe. Fundusz ma swoich uczestników, którymi mogą być tak różnorodne firmy, jak także miasta, gminy, związki wyznaniowe, stowarzyszenia różnego typu oraz rzecz jasna inwestujący pojedynczo, czyli osoby indywidualne.

Mogą funduszami inwestycyjnymi być zainteresowani także ci, którzy nie mają osobowości prawnej. Generalnie są to swego rodzaju instytucje, które pozwalają nam osiągnąć zysk, a co za tym idzie pobierają od nas w tym celu konkretne prowizje. My zarabiamy, a oni zyskują na naszym zysku. Jeżeli chodzi natomiast o to, jaka może być skala wyników funduszy inwestycyjnych, to zależy to w głównej mierze od panującej na giełdzie koniunktury.

W konsekwencji tego nie bez znaczenia okazuje się też to, czy fundusz opiera się na inwestycji w akcje bądź w obligacje itp.

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne - część 1?

Jeżeli chodzi o to, jakie są możliwości inwestowania w fundusze inwestycyjne, to wyróżnia się ich szereg rodzajów. Są one mocno zróżnicowane chociażby pod względem tego, w co jest inwestowane. Na tej podstawie wyróżnia się między innymi takie formy jak nieruchomości, surowce, akcje i obligacje.

Kolejnym czynnikiem są natomiast miejsca inwestowania – rynki krajowe czy zagraniczne. Ogólnie fundusze tu charakteryzowane dzieli się biorąc pod uwagę typ inwestycji na obligacje, rynku pieniężnego, agresywnego wzrostu, akcji małych spółek, zrównoważone, stabilnego wzrostu.

 

 

Jak chronić kartę płatniczą?

0
Jak chronić kartę płatniczą?

Obecne czasy i postęp z nimi związany skłoniły praktycznie wszystkich zarabiających czy wykazujących jakiekolwiek zyski do tego, aby założyć konto w instytucji bankowej. W zdecydowanej większości przypadków natomiast, tego rodzaju inwestycja w otwarty rachunek oszczędnościowy pociąga za sobą również opcję posiadania karty płatniczej.

Karta do bankomatu umożliwia nie tylko wybór środków pieniężnych bez konieczności odwiedzania standardowej placówki, ale przede wszystkim jest to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o komfort płacenia, regulowania należności i rachunków. Dlatego też nie powinno dziwić nikogo, iż aż tak duże rozpowszechnienie kart płatniczych jest równoznaczne z koniecznością ich chronienia, bowiem na solidny smaczny kąsek jakim jest plastikowa plakietka stanowiąca dostęp do naszego konta czyha masę oszustów i złodziei.

Zabezpieczenie karty płatniczej jak najbardziej jest możliwe. W tym celu można zastosować kilka sprawdzonych wskazówek, które na pewno w kryzysowej sytuacji okażą się sprawdzonymi trikami pozwalającymi przechytrzyć nieuczciwych narażających nas na niebezpieczeństwo utraty zgromadzonych na koncie środków pieniężnych.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych, najpowszechniejszych porad dotyczących tego, w jaki sposób ochronić swoją kartę płatniczą.

Sprawdzaj

Jeżeli korzystasz z jakiegoś przypadkowego bankomatu, na przykład w miejscu zupełnie oddalonym, gdzieś znajdującym się na uboczu, pustkowiu, gdzie nie ma większego ruchu, powinieneś najpierw – zanim włożysz kartę w okienko – zapoznać się z miejscem. Co mamy na myśli? Dokładne przyjrzenie się czy w okolicy bankomatu nie jest zamontowana kamerka, za pośrednictwem której złodziej mógłby przechwycić Twoje dane.

Musisz także popatrzeć czy ta kamerka nie prowadzi na przykład wprost na klawiaturę, na której wprowadzasz PIN. Jeżeli coś zwróci Twoją uwagę, to prawdopodobnie znak, że bankomat został przechwycony przez oszustów.

Wówczas zrezygnuj z tego punktu i poszukaj innego. Bardzo sprawdzone są bankomaty umiejscowione w ruchliwych miejscach, nawet nie te na zewnątrz, przy drogach, na ulicach, lokalach czy instytucjach, ale chociażby te w domach towarowych czy galeriach handlowych.

Jeżeli chcesz należycie chronić się przed złodziejami i oszustami, chroń swoje dane i strzeż ich jak oka w głowie. Nigdzie ich nie zapisuj oraz nie podawaj osobom trzecim. Nie jest zalecane, aby Twoje personale dane miały nawet osoby wzbudzające zaufanie – powiedzmy pracownicy danej placówki bankowej w której masz założone konto. Kod PIN do Twojej karty płatniczej powinien być ścisłą tajemnicą.

Jak chronić kartę płatniczą?

Nie wybieraj również na oznakowanie PIN-u rozpoznawalnych w Twoim przypadku cyfr – dat urodzenia czy też innych znaczących terminów, na które po prostu można wpaść. Często, z lenistwa i wygody, na PIN wybiera się ciąg cyfr wynoszący kolejne takie same numery – 1234 czy 1111 itp. To także łatwe do trafienia.

Kiedy wybierasz pieniądze z bankomatu, już powinieneś automatycznie mieć wyrobiony nawyk, że zasłaniasz kod PIN ręką. W celach chociażby profilaktycznych, na pewno to nie zaszkodzi. Warto natomiast, w ostatecznej sytuacji, kiedy zorientujesz się, że Twoja karta płatnicza została skradziona, udać się do placówki bankowej czy też przedzwonić do niej, aby kartę zastrzec i by nie było można z niej korzystać.

Jak nie dać się nabrać na manipulacje cenowe sklepów i supermarketów?

Jak nie dać się nabrać na manipulacje cenowe sklepów i supermarketów?

Każdy z nas chętnie korzysta z promocji i wyprzedaży, będąc przekonanym, że oszczędza spore sumy pieniędzy. Jak jest naprawdę? Jakie techniki marketingowe stosują sklepy i co zrobić, by nie dać się nabrać na manipulacje cenowe?

Na widok obniżki cen większość z nas zaciera ręce, będąc przekonanym, że to idealna okazja do tego, by pozyskać oszczędności. Jednak czy wszystkie promocje i wyprzedaże faktycznie działają korzystnie na nasz zasób portfela?

Kilka razy w roku sklepy ogłaszają wielkie obniżki, przeceniając towar o 50 a nawet 70%.

Jaki interes ma sklep w tym, by klienci zaoszczędzili, zamiast zostawiać w kasie więcej gotówki? Wydawać by się mogło, że tego typu działania mają na celu utrzymać przy sobie stałych klientów oraz zachęcić osoby, będące potencjalnymi przyszłymi klientami, do skorzystania z oferty. W rzeczywistości jednak wygląda to nieco inaczej, chociażby w przypadku obniżek ubrań.

Zazwyczaj przed planowanym wprowadzeniem obniżek, sklepy podnoszą cenę produktów, które następnie przeceniają. Dzięki temu produkt zostaje przeceniony o minimum 50%, co z pewnością zwróci uwagę większej ilości klientów niż w przypadku rabatu chociażby 20%.

Realna obniżka w ostatecznym rozrachunku wynosi jednak zaledwie 10%, w związku z czym sklep nie jest w żaden sposób stratny, a klienci, przekonani, że skorzystali z dobrej okazji, ponownie wrócą do tego samego sklepu, przyciągnięci atrakcyjną- z ich perspektywy- ceną.

Podobnie jest w przypadku produktów spożywczych. Gazetki promocyjne wysyłane do mieszkań klientów mają na celu zachęcić do zakupów, oferując wysokiej jakości produkty w dobrych cenach. W rzeczywistości jednak promocje te nie są tak duże, jakby się mogło wydawać.

Zazwyczaj różnica w cenie wynosi kilkadziesiąt groszy. Dodatkowo, zazwyczaj udając się do supermarketu, zwabieni atrakcyjnymi promocjami, wychodzimy z większą ilością zakupów, niż planowaliśmy. Warto także zwrócić uwagę na techniki marketingowe, jakie są stosowane chociażby podczas układania towaru na półkach.

Zazwyczaj renomowane produkty ulokowane są na sklepowych regałach na wysokości oczu klienta- dzięki temu osoba robiąca zakupy częściej sięgnie po dany produkt, niż np.: po towar z dolnej półki, który zazwyczaj jest dużo tańszy. Jednak czy gorszy? Kolejnym regularnie stosowanym zabiegiem sprzedażowym jest inwestycja w opakowanie- produkty widniejące na wyższych półkach zazwyczaj mają ładne, przykuwające wzrok pudełka. Tańsze zamienniki natomiast nie zachęcają wyglądem. Często jednak, porównując składy droższego i tańszego towaru, okazuje się, że produkty te nie różnią się od siebie. Płacimy zatem za ładne opakowanie.

Większość z nas jest wzrokowcami, w związku z czym napis „obniżka” czy „promocja” skutecznie przyciąga naszą uwagę. Nie bez przyczyny zatem, chcąc wzbudzić zainteresowanie klienta, sklepy umieszczają wyraźne, duże informacje dotyczące atrakcyjnej ceny. Najbardziej widoczne jest to w salonach telefonów komórkowych, gdzie najnowsze modele dostępne są w okazyjnej cenie- np.: 1zł. To skutecznie zachęci klienta do skorzystania z oferty.

Tak niska cena bez wątpienia przyćmi pozostałe, mniej atrakcyjne informacje, jak chociażby to, że telefon dostępny jest w takiej cenie wyłącznie w wysokim abonamencie- w rezultacie klient zobowiązany jest umową i musi płacić co miesiąc wysoki abonament, dopłacając tym samym do telefonu, który w ostatecznym rozrachunku byłby tańszy bez zawierania umowy.

Jak być asertywnym i nauczyć się mówić „nie”?

0

Asertywność jest bardzo dobrą cechą charakteru, jednak nie każdy potrafi mieć swoje zdanie i postępować według własnych przekonań. Wielu z nas boi się powiedzieć „nie” i odmówić komuś, w efekcie czego ciągle wykonujemy czyjeś obowiązki, czy załatwiamy coś za kogoś. W ten sposób dajemy się wykorzystywać, a my wyzbywamy się swojej prywatności i nie mamy czasu dla siebie. Jak zatem nauczyć się asertywności i mówienia „nie”?

Jak inwestować w waluty długoterminowo?

Jak inwestować w waluty długoterminowo?

Ktoś, kto ma zgromadzony określony kapitał początkowy, zdecydowanie powinien dołożyć starań co do tego, żeby zamienić te posiadane przez siebie środki pieniężne na jeszcze większą pulę finansową. W tym zakresie bardzo istotny jest wybór odpowiedniego sposobu inwestowania. Jednym z nich okazuje się chociażby lokowanie swych środków pieniężnych w waluty długoterminowe.

W praktyce mowa o powszechnie występującym zjawisku, jakim jest zyskiwanie pieniędzy poprzez ruchy par walutowych. Metodą na to okazuje się popularny rynek FOREX. Wśród polecanych przez specjalistów i chętnie przez inwestujących wybieranym narzędziem jest inwestycja w fundusze ETF a także w noty ETN na waluty. Dzięki temu możliwe jest zmierzanie zgodnie z ruchem danego indeksu walutowego. Jeżeli chodzi o pierwsze z wyżej wymienionych funduszy czyli fundusze ETF, to cechują się one różnorodną dźwignią finansową.

Dostępne są także opcje funduszu odwróconego, jaki opiera się na uzyskiwaniu zysku, kiedy spada kurs danej waluty.

Zgodnie z tym, jakie są reguły obowiązujące w przypadku takiej formy inwestowania, tak fundusze ETF, jak również fundusze ETN nadają się do kupienia oraz sprzedawania w ściśle określonym czasie, wtedy kiedy konkretnie tego chcemy, nie ma żadnych limitów w tym wypadku. Możemy transakcji dokonywać w dowolnym momencie, bezpośrednio na giełdzie. Jest to zatem niezobowiązujące i naprawdę bardzo wygodne.

Ogólnie patrząc na inwestycje rynkowe, w tym na prognozowanie kursów rozmaitych narzędzi finansowych, warto stwierdzić, iż nie jest to za prosty zabieg. Szczególnie ciężkie okazuje się natomiast przewidywanie długoterminowe kursów walut. To, jaki jest w aktualnym momencie wynik walutowy uzależnione jest natomiast od szeregu różnorodnych czynników, na jakie wpływ mają między innymi takie kwestie jak koniunktura gospodarcza.

A dokładniej chodzi o to, jakie są oczekiwania wobec stanu ekonomicznego określonego kraju, o walucie którego mówimy. Nie bez znaczenia w tym aspekcie okazuje się także panująca w tym państwie sytuacja polityczna, płynność określonej waluty na rynku FOREX, względna siła, czy też wręcz odwrotnie – swego rodzaju słabość wobec innych krajów, zwłaszcza tych dość blisko położonych, a także poziom na jakim notowane są bieżące stopy procentowe – oficjalne i rynkowe.

Jak inwestować w waluty długoterminowo?

Nie powinno zatem dziwić to, że analitycy co dzień czy nawet parę razy na dobę przedstawiają uczestnikom rynku kompletnie różne prognozy i ich przewidywania czasami są diametralnie odmienne. Nie wynika to w żadnym, choćby najmniejszym stopniu z niedopatrzeń, co właśnie z tak drastycznie niekiedy różniących się wskaźników. Długoterminowe kursy walut są jednakże potrzebne inwestującym, lubiącym oszczędzać czy też mającym zadłużenie w walutach.

 

Jak dorobić pracując na budowie ?

Jak dorobić pracując na budowie ?

Jeżeli decydujesz się na to, aby nieco dorobić po godzinach swojej standardowej pracy, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę zarobek możliwy do osiągnięcia na tak zwanych „fuchach”.

Ciężko jest bowiem, nawet będąc facetem i mając teoretycznie dużo więcej możliwości zawodowych niż kobieta, podjąć kilka prac zarobkowych na zasadach etatowych. Po prostu trudne byłoby to do pogodzenia i niewykonalne czasowo. Gdy natomiast pracujemy w normalnych, zwyczajowych, stałych godzinach pracy nic nam nie przeszkodzi w tym, by chcąc nieco więcej zyskać, brać dodatkowe zlecenia.

W szczególności jest to doskonała forma zarobkowania dla ludzi z doświadczeniem i umiejętnościami w sferze budownictwa. Pytanie tylko- w jaki sposób, pracując na placu budowy zarobić? O tym dowiesz się z naszej poniższej lektury.

Zaczynasz od tego, że pokazujesz wszystkim potencjalnym zleceniodawcom, iż istniejesz. Jak to zrobić? W dzisiejszych czasach nie powinno być z tym najmniejszego problemu, ponieważ mamy szeroki zakres źródeł reklamowania się.

Po pierwsze możesz wykorzystać serwisy branżowe dostępne w Internecie. Krok następny to podjęcie się rejestracji w programach lojalnościowych wytwórców materiałów budowlanych, to także ogromna szansa na zysk na placu budowy i to w zasadzie bez jakiegokolwiek dodatkowego naszego fatygowania się. Jest to uczciwy zarobek, na ogólnie przyjętych zasadach, który nierzadko jest lekceważony i nieuwzględniany przez budowlańców, a to błąd.

Jeżeli takiej rejestracji dokonasz, wycinasz punkty z opakowań poszczególnych wyrobów i ślesz je do określonych przedsiębiorstw. Można być jednocześnie zarejestrowanym w dowolnej liczbie aktualnie działających programów. Pozwala to przede wszystkim na to, aby otrzymywać konkretne środki pieniężne na kartę, a także w niektórych przypadkach – uzyskiwać określone nagrody rzeczowe.

Mogą to być także wielorakie akcesoria branżowe, więc skoro programy dotyczą dziedziny budownictwa, są to wkrętarki, wiertarki – wszystkie oryginalne, objęte okresem gwarancyjnym, nowiutkie, markowe. Poza tym, że nie musisz tracić pieniędzy na to, żeby samodzielnie decydować się na ich zakup i wykładać własna gotówkę, dodatkowo masz szansę bezproblemowo takich gadżetów się pozbyć za całkiem niezłą sumkę, biorąc pod uwagę fakt, iż są one świeżo wypuszczone z linii produkcyjnej.

Jak dorobić pracując na budowie ?

W tym celu prężnie prosperują serwisy sieciowe typu handlowy portal Allegro.

Dzięki takiemu rozsądnemu podchodzeniu do funkcjonowania na co dzień w branży budowlanej, naprawdę masz możliwość zarobkowania i to regularnie. Nie ma znaczenia czy zdecydujesz się na standardowy zarobek na placu budowy, poprzez wzięcie dodatkowej fuchy, czy też będziesz sprytny że nie pracując i nie fatygując się jakoś szczególnie, uda Ci się zarobić na programach lojalnościowych, zawsze jest to korzystny biznes. Pamiętaj więc, aby dokładnie zgłębiać swoje możliwości i nie przegapiać trafiających Ci się szans i okazji.

Jak inwestować w złoto?

Jak inwestować w złoto?

Jednym z rozmaitych aktualnych form opłacalnego inwestowania w celu pomnażania kapitału jest inwestycja w surowce. Złoża naturalne jak najbardziej są wartościowe na tyle, żeby uzyskać wyraźne pomnożenie swoich środków pieniężnych. Jeżeli masz „łeb na karku” potocznie mówiąc, dobrze być postawił na inwestycje w złoto.

Złoto to uniwersalny na dzień dzisiejszy surowiec, który naprawdę jest na tyle ponadczasowy, że nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie w cenie. Nie stracisz, mając złota pod dostatkiem i to nieważne w zasadzie w jakiej ilości czy też postaci.

Ogólnie na rynkach inwestycyjnych i to nie tylko krajowych, ale także generalnie światowych, wyróżnia się tendencje wzrostowe, które opierają się na skoku cen złota. Stawki te rosną systematycznie od wielu lat, więc nie ma się co obawiać, że nagle wskaźniki dotyczące złota spadną w dół. Raczej nie będzie takiej sytuacji.

A teraz kilka wskazówek praktycznych dotyczących inwestowania w złoto. Zacznijmy od tego, że będziemy właściwie wybierać sztabki. Postawmy na złoto fizyczne, czyli właśnie na sztabki monety. Podczas ich typowania zdecydujmy się na wyszukanie takich, które mają określoną zawartość kruszcu wyszczególnioną na sztabce czy monecie. Podobnie powinno być także z odnotowaniem określonej wagi.

Sztabki z reguły wychodzą taniej niż monety. Niemniej jednak nie jest wskazane, mimo że praktycznie to też złoto, postawienie na złoto w formie certyfikatów a więc na przykład papierów.

Kolejnym wartościowym spostrzeżeniem jest zajrzenie do kantorów czy też punktów lombardowych, których przecież dziś nie brak w każdym mieście. Po co? Otóż w nich można sprzedawać oraz kupować złoto.

Dlatego też, jeżeli chcesz zainwestować w wartościowe złoto, tam odnajdziesz znajdujące się w dobrym stanie i sztabki, i z pewnością cenne monety. To, co wyróżnia rynek pierwotny od wtórnego reprezentowanego właśnie przez charakteryzowane tu kantory i lombardy, to fakt, iż proponują te placówki dość okazyjne stawki cenowe, więc można zaoszczędzić, a jednocześnie sporo zyskać na poczynionych inwestycjach.

Na złocie oparte bywają także lokaty. Średnio ich zysk to jakieś między dwanaście a piętnaście procent w skali rocznej. Jest to jednakże forma standardowej lokaty, czyli w razie czego środki mamy zamrożone.

Jak inwestować w złoto?

Musimy więc wiedzieć, że gdy zostaniemy zmuszeni do przerwania tejże lokaty, po prostu to, co na niej do tej pory zarobiliśmy, przepada. Warto także wiedzieć, że złoto fizyczne obowiązuje sprzedaż wolna od podatku, o ile mowa jest o inwestycji niewskazującej form działalności gospodarczej. Co więcej, jeżeli rośnie inflacja, rośnie także cena złotego kruszcu.

Na koniec jeszcze krótka wzmianka o również bardzo dzisiaj popularnych funduszach inwestycyjnych, jakie inwestują także w aktywa złota. Jest to jednakże mniej bezpieczne i bardziej ryzykowne niż lokata standardowa, o której wspomnieliśmy wyżej. Jeżeli zaś chodzi o efekt końcowy, jaki spodziewany jest na przykładzie tej inwestycji, to może to być nawet ponad dziesięć procent w skali krajowej. Ale musimy uwzględniać w tym aspekcie inflację.

 

ZOBACZ TEŻ