Jeżeli jesteś studentem i posiadasz jego aktywny status, masz sposobność ubiegania się o przydzielenie Ci kredytu studenckiego. Może go uzyskać każdy, niezależnie od tego, jak wiedzie mu się na studiach, co konkretnie studiuje, na jakim wydziale czy jakiego typu uczelni.
Warto jednakże wspomnieć, iż co do udzielania takich świadczeń kredytowych istnieją pewne wymogi, które trzeba spełnić, aby móc się cieszyć przyznaniem pieniędzy. O tym wszystkim poinformujemy Cię natomiast w poniższych fragmentach naszego wirtualnego poradnika, który przygotowaliśmy z myślą o wszystkich żakach starających się o uzyskanie pieniędzy.
Jednym z podstawowych wymogów okazuje się przed wszystkim nieprzekroczenie danego pułapu finansowego, jeżeli chodzi o kwotę przypadającą na pojedynczego członka Twojej rodziny. W wielu przypadkach, mowa tu o sumie pieniężnej w wysokości około 2500 zł. Jest to bardzo ważne, aby także dobrze wybrać bank, a w tym celu należy najpierw wykonać odpowiedni rodzaj kalkulacji, porównując oferty rozmaitych placówek, nie koncentrując się wyłącznie na jednej.
Aktualnie we wszystkich bankach lepiej znanych w Polsce istnieje sposobność ubiegania się o wspomniany tu kredyt studencki. Warunki w większości z nich są mocno zbliżone. Warto jednakże pamiętać, że to świadczenie finansowe jest przyznawane na czas studiów. W konsekwencji tego masz opcję posiadania kredytu w okresie maksymalnie siedmiu lat.
To, kiedy natomiast zaczniesz ten kredyt spłacać uzależnione jest od podpisanej umowy z bankiem, ale przeważnie to okres dwóch lat od momentu zakończenia studiów. Wtedy też placówka bankowa zaczyna Ci naliczać odsetki. Warto jest przy takim kredycie wziąć sobie dwóch, może trzech żyrantów, czyli osoby, które zobowiążą się za Ciebie, że faktycznie będziesz słowny i ten kredyt spłacisz. W konsekwencji tego rośnie prawdopodobieństwo otrzymania przez Ciebie świadczenia.
Najlepiej, aby żyrantami były osoby w przedziale wiekowym od 24 do 65 lat, mogą to na przykład być Twoi rodzice czy rodzeństwo.
Kiedy to wszystko masz już ustalone, przystąp do kwestii formalnych, a mianowicie wypełnij prawidłowo wniosek, a później go wyślij. Gdy pieniądze natomiast otrzymasz, możesz z nimi zrobić coś konkretnego, czyli na przykład od razu wydać je na jakieś konkretne zobowiązania, wydatki, jakie Cię dopadły, albo także spożytkować w bardziej przyszłościowy i opłacalny sposób. Załóż polisę inwestycyjną na przykład na okres pięciu najbliższych lat i za jej pośrednictwem możesz zarabiać – uzyskany kapitał wyciągniesz za parę lat, lecz pomnożony.
Następnym pomysłem jest lokata miesięczna, na przykład dwumiesięczna. Dlaczego taka krótka? Bo jeżeli będziesz śledzić, co aktualnie jest na rynku bankowym, masz szansę na to, żeby przenosić swój kapitał z jednej lokaty na drugą. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, które przynosi spore zyski.