Polska jest coraz bardziej popularnym krajem, w którym obcokrajowcy nie tylko chcą spędzić swój weekend albo wakacje, ale też podejmują tu studia albo zwyczajnie pracują. Od wielu lat mnóstwo studentów przyjeżdża do naszego kraju na wymiany, albo podejmują całe studia w Polsce, na przykład medyczne. Duże międzynarodowe firmy otwierają u nas swoje oddziały, w których zatrudniają specjalistów zza granicy. Nie dziwi zatem, że książki do nauki języka polskiego dla obcokrajowców są bardzo potrzebne i często poszukiwane. Gdzie kupić je w dobrych cenach? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Gdzie kupować książki do nauki języka polskiego dla obcokrajowców?

Polski dla obcokrajowców to dziedzina w księgarniach, która nie zawsze jest wypełniona naprawdę dobrymi i przystępnymi książkami do nauki naszego ojczystego języka. A to ważne, by były przystępnie napisane oraz by miały sporo ciekawych ćwiczeń oraz rzecz jasno wytłumaczone zasady ortografii i gramatyki. W końcu to podstawa w nauce każdego języka, choć tak nie lubiana, to jednak bardzo potrzebna. Zatem gdzie kupić takie właśnie książki? Język polski jest przecież uważany za jeden z najtrudniejszych do nauki, a sporo rodowitych Polaków nie za dobrze radzi sobie na przykład z ortografią. Przystępne książki znaleźć można w księgarni wysyłkowej livro.pl, w której spory dział jest zapełniony właśnie podręcznikami do nauki polskiego dla obcokrajowców z różnych części świata. Znajdują się tam zatem podręczniki dla ludzi anglojęzycznych, niemieckojęzycznych, hiszpańskojęzycznych, oraz dla sąsiadów zza wschodnich granic. Z pewnością z dobrym podręcznikiem nauka języka polskiego może być przyjemna i efektywna.

Jak efektywnie uczyć się polskiego języka czyli kilka dobrych rad?

Język polski jest naprawdę skomplikowany, zatem warto kibicować każdemu obcokrajowcy, który postanawia na dobre zaznajomić się właśnie z nim. Aby jednak frustracja nie wzięła góry, a ambitne plany nie zostały odłożone na wieki, warto poznać kilka cennych wskazówek, które pomogą uczyć się języka obcego w ogóle. Warto wykorzystywać każdą nową wiedzę i słownictwo w praktyczny sposób. Doskonale sprawdza się to w tak stosunkowo prostych sytuacjach społecznych, jak zakupy, podróżowanie autobusem czy wizyta na poczcie. Poza tym jak najwięcej osłuchiwać się z językiem, a zatem oglądać telewizję, słuchać radia, muzyki czy ludzi na ulicy. Im więcej rozumiemy ze słuchu, tym łatwiej się uczyć w ogóle , a po jakimś czasie mówić. Warto też wiedzieć, że jest coś takiego jak znajomość języka obcego czynna i bierna. Czynna polega na tym, że posługujemy się nim w mowie, możemy prowadzić konwersacje na różne tematy. Bierna zaś – że rozumiemy ze słuchu, rozumiemy tekst czytany, natomiast konwersacje są wciąż zbyt trudne. Zwykle dużo szybciej ludzie opanowują znajomość języka bierną, trudno im zaś przełamywać opory przed mówieniem. Warto to robić, bo właśnie w taki sposób najłatwiej jest uczyć się – wchodząc w pogawędki z drugim człowiekiem na codziennie tematy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here