Jak ustawić stop-loss?

Niniejszy poradnik wirtualny stworzony został z myślą o wszystkich, którzy noszą się z zamiarem skorzystania z opcji zlecenia stop – strata, w dosłownym polskim tłumaczeniu, a dokładniej rzecz biorąc z popularnej opcji stop-loss.

O tym, jak tę funkcję ustawić, na czym ona polega oraz jak przesuwać stop-loss, dowiesz się czytając naszą niniejszą lekturę. Zachęcamy do rzucenia okiem na cenne wskazówki dostępne w poniższych fragmentach.

Jeżeli nie wiesz na temat giełdy, lokowania środków pieniężnych, inwestowania i ich pomnażania zbyt wiele, trafiłeś idealnie, ponieważ nasza wskazówka pozwala na to, aby trafić do kompletnych laików, którzy póki co nie orientują się w dziedzinie rynku Forex. Początkujący traderzy na pewno coś konkretnego z naszych porad wyniosą. Mamy nadzieję, że nasz poradnik będzie dla Ciebie swego rodzaju inspiracją.

Zacznijmy od tego, że podpowiemy na wstępie, w jaki sposób stop-lossy ustawiać. Przede wszystkim podkreślmy, że opłaca się je ustawiać, ponieważ jeżeli damy zlecenie buy czy sell, a pominiemy przy tym stop loss, możemy uzyskać odwrotny do założonego efekt. W konsekwencji tego spadek będzie gwałtowny, raptowny, na tyle szybki, że stracisz wszystko to, co postawiłeś.

Nie jest zatem wskazane dla zachowania chociażby włożonego na rachunek brokera kapitału ryzykować i stop – loss pomijać. Kolejna kwestia to ostrożność, gdy mowa o otwieranie pozycji. Na zmieniającym się, ulegającym szybkim przeobrażeniom rynku rodzi się coś, w co chciałbyś zainwestować, ale masz obawy, że nie wyrobisz się z ustawieniem odpowiedniego stop-loss i zaprzepaścisz szansę. W związku z tym z opcji stop – loss rezygnujesz, aby wyżej wspomnianej szansy nie przegapić i źle. Bo nawet wychodząc z założenia, że kiedy pozycję otworzysz, ustawisz zaraz po tym odpowiedni stop – loss, nie zawsze się to udaje.

Przykładowo może nam się zepsuć komputer, czy też możemy stracić połączenie z siecią i znów po naszej stronie zamiast zarobku i zysku, są same straty. Nie chcemy siać czarnowidztwa, o to są skrajne przypadki, ale przy dużych sumach, naprawdę warto o opcji stop-loss pomyśleć głębiej. Nie zapominajmy także, że w przypadku działań na rynku bez uwzględniania w swych poczynianiach i ruchach właśnie charakteryzowanego zlecenia stop – loss, bardzo wiele ryzykujemy. Zagrożenie jest spore, a w konsekwencji tego niczym się nasze zagrożenie nie różni od przykładowo tego, jak gramy w kasynie.

Trafnym sposobem ustawiania opcji stop-loss jest sugerowanie się przede wszystkim określonymi poziomami cenowymi. Mamy tu na myśli takie pułapy, jakie są szczególnie uznawane na rynku, a więc poziomy wsparć i oporów z przeszłości. Jeżeli wykazujemy się konkretna wiedzą, świadomością tego, że warto i umiejętnością ustawiania czy właściwego przesuwania stop – lossa, uwzględniając przy tym tak zwaną tendencję po dołkach czy szczytach, mamy szansę na wyraźne zredukowanie do minimum ewentualnych, ponoszonych przez nas strat. Jest to zatem duże zabezpieczenie dla naszych zysków.
Generalnie bardzo dobrym zaleceniem jest ustawianie określonych stop – lossów, biorąc pod uwagę średnią. Warto jest rozważyć jakie średnie są respektowane przez konkretny rynek. Możesz także sam poeksperymentować, starając się wyznaczyć nowe średnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here